arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۰۱۴۲
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار: ۰۳ : ۱۶ - ۲۸ تير ۱۳۹۱

اسی نیک‌نژاد مدیر هنری سفرهای رئیس جمهور به آمریکا بود / شورجه: پنج میلیارد تومان عدد قابل توجهی نیست

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
جمال شورجه عضو شورای‌ عالی سینما ضمن بیان این مطلب که اسدالله نیک‌نژاد در سفرهایی که رئیس جمهوری به نیویورک داشت با او ملاقات و موافقت ایشان برای ساخت فیلم سینمایی «لاله» را کسب کرده، در دفاع از این پروژه سینمایی گفت: «چند سال پیش که رئیس‌جمهوری به نیویورک سفر کرده بود، از نخبگان مقیم آمریکا دعوت کردند تا دیداری با احمدی‌نژاد در مرکز استقرار ایشان و تیم همراه‌شان داشته باشند. در آن زمان از اسدالله نیک‌نژاد هم برای حضور در این جلسه دعوت شد. در همین جلسه برای نخستین‌بار نیک‌نژاد طرح «لاله» را برای رئیس‌جمهوری خواند.»
 
وی در ادامه افزود: «این کارگردان در ادامه عنوان کرد که این فیلم قرار بود با فیلمنامه اولیه با این شرط که خانم لاله صدیق به اتفاق همسرش در آمریکا پناهنده شود ساخته شود، اما نیک‌نژاد نپذیرفته و ادامه روند ساخت این پروژه را متوقف کرده است. در نتیجه این مذاکرات نیک نژاد موافقت ضمنی رئیس‌جمهوری مبنی‌ بر ساخت این فیلم را کسب کرد.»
 
این پروژه پاسخ به شبهات علیه ایران است
شورجه در ادامه صحبت‌های خود با اشاره به داستان این فیلم گفت: «فیلم سینمایی«لاله» نشان دهنده دختر ایرانی است که توانسته به عنوان یک قهرمان ایرانی در عرصه بین‌المللی خوش بدرخشد. به اعتقاد من سوژه این فیلم یک سوژه روز جهان‌شمول است که می‌تواند بخش عمده‌ای از تبلیغات علیه ایران مبنی‌بر عدم وجود تمدن و تجدد در زندگی شهرنشینی را خنثی کند.»
 
وی افزود: «باور افکار عمومی دنیا درباره زن ایرانی این است که او آزادی عمل و استقلال در فعالیت اجتماعی ندارد و یا حتی اجازه رانندگی ندارند. با این اصواف گمان می‌کنم پروژه سینمایی «لاله» می‌تواند پاسخی به تمام شبهات مطرح شده در این خصوص باشد.»
 
ملاقات با کارگردان «لاله» به دعوت احمدی‌نژاد
این کارگردان سینما در پاسخ به این سئوال که آیا پس از صحبت‌های اولیه نیک‌نژاد با رئیس جمهوری ملاقات دیگری هم با این موضوع صورت گرفته است گفت: «پس از ملاقات اولیه، احمدی‌نژاد بار دیگر ایشان را دعوت کرد که به مرکز استقرار هیئت ایرانی بیاید و نیک‌نژاد هم علیرغم مشکلاتی که برای ایشان به عنوان شهروند آمریکایی پیش می‌آمد خودش را در خطر انداخت و در جلسات مختلفی که رئیس جمهوری حضور داشت، حاضر شد.»
 
شورجه گفت: «نیک‌نژاد به نوعی در این سفرها نقش مدیر هنری برنامه‌های رئیس‌جمهوری را ایفا می‌کرد و میزگردهایی که احمدی نژاد در آن حضور داشت به لحاظ دکور، نورپردازی، فیلمبرداری مدیریت کرد و در نهایت به یکی از اعضای اصلی تیم همراه احمدی‌نژاد تبدیل شد.»
 
پنج میلیارد تومان عدد قابل توجهی نیست
عضو شورای‌ عالی سینما در ادامه صحبت‌های خود به قربانی شدن این پروژه توسط مسائل سیاسی اشاره کرد و گفت: «جریان ایجاد شده در چند وقت اخیر نشان‌دهنده این مطلب است که هم اسدالله نیک‌نژاد و هم پروژه سینمایی «لاله» قربانی مسائل سیاسی شده و متاسفانه رسانه‌ها هم به این امر دامن زده‌اند. ضمن اینکه رقم پنج میلیارد تومان برای تولید یک پروژه ملی چون فیلم سینمایی «لاله» عدد قابل توجهی نیست.»
 
وی در پاسخ به این نکته که اختلاف بر سر حمایت پنج میلیارد تومانی از این فیلم در بین سینماگران زیاد است و آیا در صورت تداوم این اختلاف شورای‌عالی سینما اقدامی خواهد کرد گفت: «شورای ‌عالی سینما رسالت بزرگتری از حل مسائل اینچنینی دارد و هیچگاه سطح جلسات خود را برای طرح مسائلی از این دست تنزل نمی‌دهد. ضمن اینکه فیلم سینمایی «لاله» تنها فیلمی نیست که با چنین هزینه‌ای می‌خواهد تولید شود. پیش از این فیلم سینمایی «ملک سلیمان»» به کارگردانی شهریار بحرانی معادل پنج میلیارد هزینه برد.»
 
جمال شورجه در پایان در پاسخ به این سئوال که چرا برای ساخت فیلم‌های دفاع‌مقدس چنین هزینه‌هایی نمی‌شود گفت: «چنین اظهارنظری درست نیست چرا که سرمایه‌گذاری‌های میلیاردی برای تولید فیلم‌هایی با موضوع دفاع مقدس هم در گذشته برای ساخت فیلمی چون «دوئل» احمدرضا درویش شده‌ یا در حال حاضر فیلم سینمایی شهید چمران که با عنوان «چ» در حال پیش تولید است با سرمایه‌ دولتی ساخته می‌شود.»


منبع: خبرگزاری مهر
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۱
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۹:۴۱ - ۱۳۹۱/۰۴/۲۸
1
14
آقای شورجه اين واسه شما چيزی نیست، واسه ما خيلیه!!!!
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۹:۴۶ - ۱۳۹۱/۰۴/۲۸
1
23
آقای شورجه در کشوری که پایه حقوق کارگر حدود 400/000تومان است5/000/000/000 تومان خیلی پول است ولی برای شمایان که به پول نفت دسترسی دارید این ارقام، رقمی به حساب نمی اید. ظاهرا نفس شما از جائی گرم تر از جهنم درمی اید
نظرات بینندگان