arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۰۱۵۰
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار: ۵۰ : ۱۷ - ۲۸ تير ۱۳۹۱

احمدی نژاد 3 سال قبل: آنقدر تحریم کنید تا زیرپایتان علف سبز شود

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
روزنامه مردم سالاری در بازخوانی سخنان محمود احمدی نژاد در تیرماه 1386 و 89 نوشت:

این روزها اگر چه محمود احمدی نژاد کمتر سفر می‌رود و کمترحرف می‌زند و به مسائل اقتصادی داخلی مثل گرانی‌های روزافزون کاری ندارد، اما این وضعیتی جدید است و گرنه در سال‌های 1384 تا 1389 محمود احمدی نژاد دائم به سفرهای استانی یا خارجی می‌رفت و اظهار نظرها می‌کرد! یاد باد آن روزگاران یاد باد!

او در 28 تیرماه سال‌های 1386 و 1389در دو سفر متفاوت، حرف‌هایی زده بود که امروز به بازخوانی آن می‌پردازیم:

در این روز در سال 1389 محمود احمدی نژاد در قزوین دعوای غربی‌ها با ایران را سر مسائل دیگری عنوان کرد و گفت: روح جمعی ملت ایران بیدار شده و شما را از همه عرصه‌های سلطه اخراج خواهد کرد. شما خیال کردید با صدور قطعنامه و تحریم،ملت ایران دست خود را جلوی شما دراز خواهد کرد هرچند شما نمی فهمید و گوش‌هایتان دیگر به خاطر رذالت‌هایی که انجام داده‌اید که شده است.

رئیس جمهور به گردهمایی قدرت‌های اقتصادی و تحریم علیه ایران اشاره کرد و گفت: آنقدر تحریم کنید که زیرپایتان علف سبز شود، روزی که ما بتوانیم نیازهای خودمان را رفع کنیم روز جشن ملت ایران است. وی با بیان اینکه از تحریم استقبال نمی کنیم،خاطرنشان کرد: زمانی که عدالت و حرف حساب سرتان نمی شود و فکر می کنید با مسدود کردن حساب‌های بانکی و یا گشتن چند کشتی ما کلید کشور را به دست شما می دهیم و بگوئیم تسلیم هستیم در اشتباه به سر می برید، شما آرزوی اینکه ملت ایران را به اندازه سر سوزن به عقب برانید را به گور خواهید برد.

درسال1386 احمدی نژاد به سوریه رفته بود،‌ پس از مذاکرات مشترک هیات‌های عالی رتبه جمهوری اسلامی ایران و سوریه در نشستی خبری با تبریک آغاز دومین دوره ریاست جمهوری بشار اسد، رای مردم سوریه به آقای اسد را رای به استقامت وعزت دانست و تاکید کرد: روابط ایران و سوریه بسیار دوستانه ، عمیق و پایدار است و هر دو کشور علاقه مند به گسترش روابط با همه کشورهای منطقه براساس احترام متقابل هستند.
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۲
سیدمهدی موسوی
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۹:۰۹ - ۱۳۹۱/۰۴/۲۸
1
18
ای کاش میشد الان آهنگ پت و مت رو پخش کنید خیلی حال می داد.
ناشناس
|
UNITED STATES
|
۱۹:۵۳ - ۱۳۹۱/۰۴/۲۸
1
16
احمدی نژاد 3 سال قبل: آنقدر تحریم کنید تا تحریم دانتان پاره شود.
چرا سخنان ایشان را تحریف میکنید !
نظرات بینندگان