arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۰۲۳۹۷
تاریخ انتشار: ۳۵ : ۱۱ - ۱۸ آبان ۱۴۰۱

آمار جهانی کرونا؛ ابتلای بیش از ۶۳۸ میلیون نفر تاکنون

بنابر جدیدترین آمار رسمی همه‌گیری کرونا، مجموع مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در جهان تاکنون به ۶۳۸ میلیون و ۴۳۸ هزار و ۱۷۶ نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۶۰۸ هزار و ۱۱۳ بیمار کووید- ۱۹ نیز تایید شده است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
ایسنا:بنابر جدیدترین آمار رسمی همه‌گیری کرونا، مجموع مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در جهان تاکنون به ۶۳۸ میلیون و ۴۳۸ هزار و ۱۷۶ نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۶۰۸ هزار و ۱۱۳ بیمار کووید- ۱۹ نیز تایید شده است.
 
  همچنین براساس جدول جهانی "ورلداُمتر"، آمریکا با بیش از ۹۹.۶ میلیون مبتلا و عبور از یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.
 
در اروپا نیز هم اکنون فرانسه با ثبت بیش از ۳۷ میلیون مبتلا تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای این منطقه است و روسیه با گذشتن از آمار ۳۹۰ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی دارد.
 
بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (چهارشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:
 
# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۹۹,۶۹۷,۹۲۲ ۱,۰۹۸,۵۲۴
۲ هند ۴۴,۶۶۲,۹۵۲ ۵۳۰,۵۱۱
۳ فرانسه ۳۷,۰۱۲,۳۱۸ ۱۵۷,۵۴۶
۴ آلمان ۳۵,۹۳۲,۶۵۴ ۱۵۵,۰۱۲
۵ برزیل ۳۴,۹۰۹,۴۸۰ ۶۸۸,۵۳۹
۶ کره جنوبی ۲۵,۹۸۱,۶۵۵ ۲۹,۴۷۹
۷ انگلیس ۲۳,۹۳۰,۰۴۱ ۱۹۴,۷۰۴
۸ ایتالیا ۲۳,۶۴۲,۰۱۱ ۱۷۹,۴۳۶
۹ ژاپن ۲۲,۷۹۰,۲۵۰ ۴۷,۱۳۹
۱۰ روسیه ۲۱,۴۷۲,۵۹۱ ۳۹۰,۷۱۲
همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۵۸ هزار و ۵۹۳ مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۶۰۴ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه هجدهم در جدول جهانی کرونا قرار دارد.
 
روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.
 
در این لینک مشروح آمار فراگیریِ ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روزرسانی می‌شود.
 
 
نظرات بینندگان