arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۰۲۴۴۱
تاریخ انتشار: ۲۵ : ۱۳ - ۱۸ آبان ۱۴۰۱

سردار اشتری: اجازه نمی‌دهیم منفعت‌طلبان فضا را غبارآلود کنند

سردار سرتیپ پاسدار حسین اشتری فرمانده انتظامی کل کشور گفت: پلیس در ادوار مختلف ثابت کرده که در راه دفاع از جان، مال و ناموس شهروندان روز و شب نمی شناسد و فارغ از هر نگاه جناحی و سیاسی در پاسداشت از ارزش های والای انقلاب و امنیت ایستاده و اجازه نمی‌دهد برخی از منفعت‌طلبان فضا را غبارآلود کنند و بهره های شخصی خود را ببرند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

تسنیم: فرمانده انتظامی کل کشور گفت: مردم استان سیستان و بلوچستان در برهه‌های مختلف تاریخ علاقه خود را به کشور و نظام نشان داده اند و این غیرت آفرینی ها در صیانت از وطن هرگز از اذهان مردم و تاریخ پاک نخواهد شد.

سردار سرتیپ پاسدار حسین اشتری صبح امروز سردار حسین اشتری در مراسم تودیع و معارفه فرماندهان انتظامی استان سیستان و بلوچستان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای والامقام و معزز انقلاب اسلامی، شهدای عرصه نظم و امنیت، مدافعان حرم، درود و سلام بر روح بلند و ملکوتی امام راحل، آرزوی سلامتی و طول عمر با عزت برای مقام معظم رهبری امام خامنه ای عزیز "مدظله العالی" و با تاکید بر اینکه مردم استان سیستان و بلوچستان در برهه های مختلف تاریخ علاقه خود را به کشور و نظام نشان داده اند و این غیرت آفرینی ها در صیانت از وطن هرگز از اذهان مردم و تاریخ پاک نخواهد شد، گفت: مردم دلیر این استان اعم از شیعه و سنی در تمام ادوار مخصوصا بعد از پیروزی انقلاب اسلامی دوشادوش هم و متحد از آرمان‌های انقلاب اسلامی دفاع کرده‌اند.

‌اقوام ایرانی در دفاع از ‌ایران ‌در مقابل دشمنان ایستاده‌اند‌

وی ادامه داد: مردم سیستان و بلوچستان افرادی مومن، صبور و با گذشت و مشهور به مردی و مردانگی و مرزداران غیور این خطه با عزت و همیشه در صحنه و دوستدار صلح بوده و هستند این در حالی است که دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران برای برهم زدن امنیت این استان فتنه انگیزی و برنامه‌ریزی و تلاش کرده‌اند از تنوع قومی و مذهبی که جز ظرفیت های خوب کشور محسوب می شود در این خط سوءاستفاده کنند.

فرمانده ‌انتظامی کل کشور با اشاره به اینکه هم اهل تسنن و هم اهل تشیع در راه دفاع از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران شهدای گرانقدری را تقدیم کرده اند، تصریح کرد: تمامی اقوام ایرانی در دفاع از آرمان‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و تمامیت ارضی کشور همدل و یکصدا و با ایمانی راسخ در مقابل دشمنان ایستاده اند.

این مقام ارشد انتظامی همچنین عنوان کرد: اکنون نظام سلطه و ایادی استکبار در هفته های اخیر تمام تلاش خود را انجام داده تا با سوءاستفاده از برخی بهانه ها که خود در خلق آن نقش بسزایی داشته اند به دنبال تفرقه افکنی و آتش افروزی در جامعه است و غافل از اتحاد و پیوند ناگسستنی شیعه و سنی، فتنه های همیشگی خود را شعله ور کرده اما با هوشیاری مردم انقلابی، بصیر و ولایتمدار کشور اعم از عرب، ترک، لر، بلوچ و فارس و سایر اقوام در تمام مذاهب اعم از مسلمان و غیرمسلمان و شیعه و سنی توطئه خبیثانه دشمن بار دیگر خنثی شده و آنها از این اتحاد مردم سخت ناراحت هستند و به دنبال انتقام از مردم همیشه در صحنه هستند.

*ایستادگی تا پای جان در دفاع از امنیت

سردار اشتری ادامه داد: دشمن در ایجاد فتنه و انتقام از پاسخ دندان شکن مردم، امنیت آنها را هدف گرفته ولی مردم یقین دارند که خادمان آنها در نهادهای انتظامی، نظامی و امنیتی در راه دفاع از امنیت جامعه تا پای جان ایستاده اند و دشمنان را با یاس و ناامیدی مجبور به شکست کرده اند.

وی خاطرنشان کرد: پلیس در ادوار مختلف ثابت کرده که در راه دفاع از جان، مال و ناموس شهروندان روز و شب نمی شناسد و فارغ از هر نگاه جناحی و سیاسی در پاسداشت از ارزش های والای انقلاب و امنیت ایستاده و اجازه نمی‌دهد برخی از منفعت‌طلبان فضا را غبارآلود کنند و بهره های شخصی خود را ببرند.

سردار اشتری با اشاره به شعار هفته فراجا 1400 عنوان کرد: شعار هفته فراجا "پلیس خادم مردم و مردم حامی پلیس" نام گذاری شد که این شعار برگرفته از فرهنگ غنی حاکم بر مجموعه مردمی انتظامی است سازمانی که در شرایط مختلف طبیعی و غیرطبیعی اعم از سیل، زلزله، آتش سوزی و ... در کنار مردم بوده و آن را افتخار خود می داند.

حمایت مردم سند افتخار انتظامی کشور

وی افزود: از طرفی ما مردم را شرکای اجتماعی خود در تولید امنیت می دانیم و باور داریم چراکه مردم همواره حامی خادمان خود در انتظامی بوده اند و این حمایت مردمی سند افتخاری برای مجموعه انتظامی کشور است و امروز اعتماد مردم به پلیس بالاترین سرمایه ما هستند.

سردار اشتری تصریح کرد: پلیس علاوه بر دارا بودن رافت و مهربانی، مجموعه ای مقتدر است و خود را در برابر مطالبات به حق مردم در راستای تامین امنیت جامعه مسئول می داند و این اقتدار ما در برابر کسانی است که امنیت شما مردم عزیز را به خطر بیندازد.

فرمانده انتظامی کل کشور با اشاره به تودیع و معارفه فرماندهان انتظامی استان سیستان و بلوچستان گفت: برادر گرانقدرم سردار "احمد طاهری" فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان ، مردم‌داری و دلسوزی وی در برابر حل مشکلات جامعه بر کسی پوشیده نیست و مورد تایید بسیاری از اقشار مختلف مردم در استان، علما، ریش سفیدان و سران طوایف است و همواره خود را خادم خانواده‌های معزز و معظم شهدا و ایثارگران می دانست، لیکن تغییرات مدیریتی یک رویه معمول در سازمان انتظامی است.

وی همچنین خاطرنشان کرد: سردار "محمد قنبری" نیز که از فرماندهان شایسته و عالی رتبه انتظامی هستند در راستای توسعه نظم و امنیت و حفظ حقوق آحاد جامعه برنامه های خوبی را به اجرا خواهند گذاشت و با اقدامات خوب خود انسجام، وحدت و همگرایی را در استان تقویت خواهند کرد و با هوشیاری و هماهنگی مناسب کینه فتنه انگیزان خارجی و داخلی را به خودشان برخواهد گرداند.

نظرات بینندگان