arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۰۲۵۸۵
تاریخ انتشار: ۰۸ : ۱۶ - ۱۹ آبان ۱۴۰۱

کشف ۱۰ تن برنج تقلبی در جنوب تهران

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ از کشف ۱۰ تن برنج تقلبی در جنوب تهران و پلمب فروشگاه توزیع‌کننده آن خبر داد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
 ایسنا:رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ از کشف ۱۰ تن برنج تقلبی در جنوب تهران و پلمب فروشگاه توزیع‌کننده آن خبر داد.
 
سرهنگ هدایت بهرامی با اشاره به کشف برنج تقلبی در جنوب تهران گفت: روز گذشته در دریافت خبری درباره توزیع برنج‌های تقلبی در یک فروشگاه عمده فروشی برنج در محدوده خیابان مولوی تهران، سریعا  تیمی از ماموران پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ رسیدگی به این موضوع را بر عهده گرفتند.
 
وی افزود: پس از انجام تحقیقات و بررسی‌های میدانی با هماهنگی قانونی،‌ تیمی از ماموران این پلیس به فروشگاه مذکور اعزام شدند و در بازرسی از این محل، ۵۰۰۰ کیلو برنج خارجی و ۵۸۴۰ کیلو برنج ایرانی به همراه هفت هزار کیسه خالی و دستگاه دوزندگی کشف کردند.
 
رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران با بیان ترفند فروشنده این برنج‌های تقلبی گفت: بررسی‌های ابتدایی نشان داد که مالک فروشگاه با مخلوط کردن برنج‌ها، آن‌ها را به عنوان برنج ایرانی با نام شرکت‌های معتبر پخش می‌کند. در بازجویی‌های اولیه، متصدی این واحد صنفی به جرم خود اعتراف کرد و گفت که با بسته بندی برنج‌های تقلبی آنها را به عنوان برنج‌های مرغوب ایرانی می‌فروخته‌ است.
 
وی با اشاره به دستگیری یک متهم در ارتباط با این پرونده اظهار کرد: وی پس از تکمیل پرونده برای گذراندن مراحل قانونی به دادسرا منتقل شد. همچنین کارشناسان پس از بررسی اموال، ارزش ریالی کالاهای تقلبی مکشوفه را حدود ۱۰ میلیارد ریال برآورد کردند.
 
رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران همچنین از شهروندان خواست تا در صورت مشاهده موارد ین چنینی گزارش‌های خود را در این زمینه از راه سامانه ۱۱۰ با پلیس در میان بگذارند.
نظرات بینندگان