کد خبر: ۷۰۲۶۲
تاریخ انتشار: ۰۵ : ۲۱ - ۲۹ تير ۱۳۹۱

رييس دفتر رهبر انقلاب: تعدادي در کشور با گرانفروشي خون مردم را مي‌مكند

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رييس دفتر مقام معظم رهبري گفت: نقشي كه حكومت وهابيت و جرثومه‌هاي كثيف آنها عليه اسلام راستين در دنيا بازي مي‌كنند، از نقش ابوجهل و ابوسفيان نيز به مراتب بدتر است.

حجت‌الاسلام والمسلمين محمدي گلپايگاني در دهمين اجلاس گراميداشت روز جهاني مساجد و همچنين اختتاميه دهه تكريم و غبارروبي مساجد، با اشاره به فرارسيدن ماه مبارك رمضان اظهار كرد: يكي از ويژگي‌هاي ماه رمضان، دعاست. البته دعا نيز داراي آدابي است، از جمله اينكه در هنگام دعا كردن بايد ادب را رعايت كنيم و با ادب با خداوند صحبت كنيم.

وي اضافه كرد: بايد جهت دريافت و بركات ماه رمضان خود را آماده كنيم. دعا انسان را نجات مي‌دهد و توجه داشته باشيم كه خداوند هرچه را كه بخواهد و اراده كند انجام مي‌دهد و از همين بابت بايد در دعا همت بلند كرد و به كم قانع نشد. اگر لقمه انسان حرام باشد، اين لقمه مانع استجابت دعاست. گناه نيز مانع از اين مي‌شود كه دعا استجاب شود.

رييس دفتر مقام معظم رهبري در ادامه با اشاره به بيداري اسلامي ايجاد شده در بين كشورهاي منطقه گفت: اساس بيداري اسلامي، خداپرستي، عبوديت پروردگار، بندگي خدا و حاكميت خدا در دنياست و دعواي ما با استكبار بر سر همين مساله است. ما مي‌خواهيم بنده خدا باشيم و براساس تعاليم پيامبران حركت كنيم ولي آنها مي‌گويند بنده ما باشيد.

وي با اشاره به موج ايجاد شده در منطقه به انقلاب مردم مصر اشاره كرد و گفت: مي‌ديديم كه در ميدان التحرير مصر ميليون‌ها نفر الله‌اكبر يعني شعار اسلام را سر مي‌دادند و نماز جماعت ميليوني مي‌خواندند. در زمان مبارك اين چيزها نبود و مسلمانان را به شدت در برابر استكبار از جمله اسرائيل ذليل كرده بودند. يكي از موارد قرارداد ننگين كمپ‌ديويد كه توسط آنها امضا شده بود اين است كه در صحراي سينا كه جزو خاك مصر است، اسرائيلي‌ها آزادانه مي‌توانند بدون هيچ گذرنامه‌اي رفت و آمد كنند؛ بدون ويزا و گذرنامه.

گلپايگاني با اشاره به برخي تلاش‌ها براي راي نياوردن محمدمرسي به عنوان رييس‌جمهور مصر، خاطرنشان كرد: من نمي‌خواهم در مورد رييس‌جمهور جديد مصر اظهار نظر كنم، اما موضوع مهم اين است كه تصميم و انتخاب مردم مصر خلاف ميل استكبار بود. آنها اگر چيزي برخلاف اراده‌شان باشند، اگر بتوانند جلوي آن را مي‌گيرند و اگر نتوانند سوار بر آن مي‌شوند.

وي با بيان اينكه "آمريكا تمام‌قد در برابر جمهوري اسلامي ايستاده است"، به تحولات بحرين نيز اشاره كرد و گفت: مي‌بينيم كه در بحرين چه خبر است. يك سال و نيم است كه در اين كشور تظاهرات مي‌شود و مردم را مي‌كشند و در خانه‌هاي آنها نارنجك صوتي مي‌اندازند ولي باز هم مردم ايستاده‌اند و موج اين ايستادگي به قسمت شرق عربستان نيز رسيده و مي‌بينيم كه در شهرهاي شرقي عربستان چه اتفاقي افتاده است. مقامات اين كشور به يكي از كشورهاي همسايه رفته و از آنها خواسته بودند كه اجازه بدهند پايگاه‌هاي هوايي آن كشور در زمان لازم در خدمت اسرائيلي‌ها باشد.

رييس دفتر مقام معظم رهبري در بخش ديگري از صحبت‌هاي خود تصريح كرد: نقشي كه حكومت وهابيت و جرثومه‌هاي كثيف آنها عليه اسلام راستين در دنيا بازي مي‌كنند، از نقش ابوجهل و ابوسفيان به مراتب بدتر است.

گلپايگاني در ادامه به تحولات سوريه از جمله انفجاري روز گذشته اشاره كرد و گفت: جرم سوريه همان است كه سيدحسن نصرالله گفت؛ جرم سوريه اين است كه خط اول جبهه عليه اسرائيل است.

وي در بخش ديگري از صحبت‌هاي خود با اشاره به فشارهاي دشمنان عليه جمهوري اسلامي ايران گفت: بحث آنها بر سر موضوع هسته‌يي نيست و اگر ما تسليم شويم و غني‌سازي را متوقف كنيم و به آنها بگوييم كه به حرف شما گوش مي‌دهيم، فردا بحث حقوق بشر را مطرح مي‌كنند و پس‌فردا آن موضوع ديگري را. اينها بهانه است. بحث آنها بر سر انرژي است.

رييس دفتر مقام معظم رهبري با تاكيد بر اينكه "ما نيازي به بمب اتم نداريم و بمب اتم ما بسيجي‌ها هستند"، گفت: نقطه‌اي از اسرائيل نيست كه در روز مبادا از آتش ما در امان باشد.

وي با با اشاره به نقش بسيجيان و نيروهاي مسلح در دفاع از كشور افزود: تدابير و هدايت مدبرانه مقام معظم رهبري، كشور را به جايي رسانده است كه آنها جرات نمي‌كنند كاري عليه ايران بكنند و همانطور كه گفتم دعواي آنها بر سر موضوع انرژي است.

گلپايگاني در پايان، به گراني‌هاي اخير اشاره كرد و گفت: استعمارگران مي‌خواهند ملت ايران را به تنگ آورند تا در برابر نظام بايستند، در حالي كه اشتباه مي‌كنند و مردم ما مردمي مقاوم و صبور هستند. البته تعدادي نيز در كشور هستند كه در اين شرايط با گرانفروشي خون مردم را مي‌مكند و از خداوند مي‌خواهيم كه اگر اين گرانفروشان قابل هدايت نيستند، آنها را ريشه‌كن كند.


منبع: خبرگزاری ایسنا
نظرات بینندگان