arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۰۲۶۹۷
تاریخ انتشار: ۳۲ : ۱۶ - ۲۰ آبان ۱۴۰۱

وزیر ارشاد: سهمیه مسکن خبرنگاران به ۲۴ هزار نفر افزایش پیدا کرد

وزیر ارشاد گفت: ظرفیت مسکن خبرنگاران از ۱۲ هزار نفر به ۲۴ هزار نفر افزایش پیدا کرده است. او گفت: ریاست جمهوری دستور ویژه برای مسکن هنرمندان پیشکسوت در نظر گرفته‌اند و به دنبال این هستیم از تمام ظرفیت‌های وزارتخانه و سایر مجموعه‌ها استفاده شود تا در کنار رفع دغدغه مسکن برای کشور، دغدغه مسکن اهالی فرهیخته فرهنگ و هنر نیز برطرف شود.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

وزیر ارشاد گفت: ظرفیت مسکن خبرنگاران از ۱۲ هزار نفر به ۲۴ هزار نفر افزایش پیدا کرده است.

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم از دلیجان، محمدمهدی اسماعیلی ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به حل مشکل فرهنگسرای دلیجان اظهار داشت: در خصوص فرهنگسرای شهرستان دلیجان، تدییری اتخاذ می‌شود تا موضوع حقوقی این فرهنگسرا حل شود و بتوان با همکاری نهاد‌های شهرستانی این مهم را در اسرع وقت در اختیار اهالی فرهنگ و هنر و رسانه قرار دهیم، در وزارتخانه این آمادگی وجود دارد که با تمهیدات اندیشیده شده بتوان این مشکل را یکبار یرای همیشه حل کرد.

وی افزود: در خصوص پخش بازی‌های جام جهانی فعالیت‌های متعددی در وزارت‌خانه‌ها وجود دارد، در کشور یک قرارگاه نشاط اجتماعی به بهانه جام جهانی فوتبال راه‌اندازی شده و با محوریت همه نهاد‌های فرهنگی برنامه‌های گسترده‌ای پیش بینی شده است، فوتبال به عنوان یک رخداد مهم ورزشی می‌تواند انسجام ملی و عمومی جامعه را افزایش دهد و سبب نشاط و ایجاد فضای شادی در کشور می‌شود.

قرارگاه نشاط اجتماعی به بهانه جام جهانی فوتبال راه‌اندازی شد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عنوان کرد: به موضوع جام‌جهانی به عنوان یک رویداد فرهنگی اجتماعی مهم در کنار موضوع ورزش نگاه می‌کنیم چراکه میلیون‌ها جوان با شادی‌ها و ناراحتی‌های بازیکنان شاد و ناراحت می‌شوند در این راستا تمهیدات گسترده‌ای در قطر و محل رایزنی فرهنگی با حضور اهالی فرهنگ و هنر و رسانه پیش بینی شده و همچنین برنامه‌های متنوعی برای معرفی فرهنگ و اصیل ایرانی نیز پیش‌بینی شده و در داخل کشور نیز از همه ظرفیت‌ها برای ایجاد شور و نشاط و حس انسجام و وحدت ملی استفاده می‌شود.

اسماعیلی در ارتباط با مسکن خبرنگاران بیان کرد: در این خصوص تفاهم نامه با وزیر راه و شهرسازی منعقد شده و با همکاری بخش‌های مختلف وزارتخانه و وزارت راه این اقدام در حال انجام است و تلاش می‌شود با همت بیشتری نسبت به سایر بخش‌ها پیش برود.

رئیس جمهور دستور ویژه برای مسکن هنرمندان پیشکسوت در نظر گرفته‌اند

وی با اشاره به اینکه ظرفیت مسکن خبرنگاران از ۱۲ هزار نفر به ۲۴ هزار نفر افزایش پیدا کرده است عنوان کرد: ریاست جمهوری دستور ویژه برای مسکن هنرمندان پیشکسوت در نظر گرفته‌اند و به دنبال این هستیم از تمام ظرفیت‌های وزارتخانه و سایر مجموعه‌ها استفاده شود تا در کنار رفع دغدغه مسکن برای کشور، دغدغه مسکن اهالی فرهیخته فرهنگ و هنر نیز برطرف شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به تسهیلات صندوق اعتباری هنر خاطرنشان کرد: در سال گذشته با دستور رئیس جمهوری و همکاری بخش‌ها به صورت ویژه در سه بخش در خارج از نوبت بیش از ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات در اختیار اهالی فرهنگ و هنر و رسانه قرار گرفت همچنین برای سایر مباحث از جمله بیمه هنرمندان نیز امسال گام‌های خوبی برداشته شده است وتسهیلات برقراراست اهالی فرهنگ و رسانه که عضو صندوق هنر هستند می‌توانند نیاز‌های خود را ازطریق صندوق برطرف کنند.

نظرات بینندگان