کد خبر: ۷۰۲۸۲
تاریخ انتشار: ۱۳ : ۱۲ - ۳۰ تير ۱۳۹۱

رادان خبرداد: كشف 60 درصدي جرايم مجازي

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
 جانشين فرمانده نيروي انتظامي با بيان اينكه در حال حاضر 10 استان كشور به آزمايشگاه شناسايي ادله ديجيتالي جرم مجهز شده‌اند، اعلام كرد: در سال جاري مابقي استان‌ها نيز به اين آزمايشگاه‌ها مجهز مي‌شوند.

سردار احمدرضا رادان روز پنجشنبه در حاشيه همايش سراسري روساي پليس فضاي توليد و تبادل اطلاعات ناجا و در جمع خبرنگاران با بيان اينكه اگرچه ميزان وقوع جرم در فضاي مجازي نسبت به گذشته شدت بيشتري گرفته اما قدرت پليس در فضاي مجازي به 60 درصد رسيده است، گفت: در بهترين كشورهاي دنيا كه قدمت پليس سايبري آنان به بيش از 10 سال مي‌رسد همچون كشورهاي كره، چين و آمريكا، قدرت كشف آنان در بهترين حالت به 20 درصد مي‌رسد.

دشمن در عرصه جنگ نرم پشيمان مي‌شود

وي افزود: همان‌گونه كه ايران در جنگ سخت توانست دشمن را نااميد كند، افسران ما نيز همانند جنگ سخت دشمن را شرمنده مي‌كنند. دشمن حتما در عرصه جنگ نرم پشيمان مي‌شود.

رادان با بيان اينكه امروز ساير دستگاه‌هاي مرتبط نيز تسلط كاملي بر فضاي سايبري دارند، گفت: در حوزه جرايم سايبري با تمام قدرت به پيش‌بيني جرايم، مقابله و تحميل ايده و نظر اقدام مي‌كنيم.

جانشين فرمانده ناجا با بيان اينكه فضاي سايبري تنوع بسياري دارد و مي‌تواند تاكتيك‌هاي جديدي را تحميل كند، گفت: امروزه با استفاده از جوانان متعهد، متدين و متخصص در فضاي مجازي تسلط خوبي در اين عرصه داريم، اما انتظار پليس كشف 80 درصدي جرايم در فضاي مجازي است.

تجهيز تمام استان‌ها به ادله ديجيتالي جرم

رادان با بيان اينكه افق چشم‌انداز پليس در عرصه كنترل جرايم سايبري، كشف 80 درصدي است، گفت: البته اين كار سختي است، اما با اين حال دشمنان را در حوزه سايبري نسبتا متوقف كرده‌ايم.

وي با بيان اينكه در 15 ماه گذشته، 10 استان به آزمايشگاه شناسايي ادله ديجيتالي جرم مجهز شده‌اند، گفت: در سال جاري مابقي استان‌ها نيز به اين آزمايشگاه‌ها مجهز مي‌شوند.

تاسيس آزمايشگاه پرتال فتا تا پايان سال جاري در دستور كار ماموران پليس قرار دارد

به گزارش ايسنا، رادان با بيان اينكه اين آزمايشگاه‌ها در بازيافت اطلاعات جرم و همچنين كشفيات، قابليت بي‌نظيري دارند، همچنين اعلام كرد: تاسيس آزمايشگاه پرتال فتا تا پايان سال جاري در دستور كار ماموران پليس قرار دارد.

جانشين فرمانده ناجا همچنين در پاسخ به سوالي مبني بر نواقص موجود در گشت امنيت اخلاقي، گفت: ما در چرايي اجراي اين طرح مشكلي نداريم، اما در چگونگي اجراي آن تفاوت وجود دارد اما در مجموع در اجراي ماموريت‌ها به عدد اجراي ماموريت‌ها، اشكالات وارده كم است.


منبع: خبرگزاری ایسنا
نظرات بینندگان