کد خبر: ۷۰۲۸۹
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار: ۲۴ : ۱۲ - ۳۰ تير ۱۳۹۱

حذف سن ۵۹سال پدر از معافیت‌ سربازی

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
سردار موسی کمالی گفت: متاسفانه با حذف سن ۵۹ سال در معافیت فرزندانی که پدر آن‌ها در این بازه سنی قرار گرفته بود جوسازی‌های شدیدی صورت گرفت.

وی ادامه داد: قانون جدید و اصلاح قانون قدیم اهدافی داشت که بخش عمده آن مربوط به عادلانه کردن خدمت سربازی است.

جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح اظهار داشت: در قانون جدید تنها به فرزندانی کفالت پدر داده می‌شود که پدر آن‌ها قادر به اداره خود نباشد. ما بر این باوریم که باید بر اساس نیاز‌ها و آن چیز که عدالت حکم می‌کند قانون را به پیش ببریم. برای مثال چرا کسی که پدرش در سن ۵۹ سالگی قرار دارد باید معاف شود ولی کسی که پدرش در شرایط نامناسب است و تنها ۵۸ سال سن دارد نباید از معافیت بهره‌مند شود.

این مقام ارشد نظامی ادامه داد: صرف داشتن سن ۵۹ سال نمی‌تواند پایه مناسبی برای احقاق عدالت به حساب آید چرا که شاید فردی در این سن باشد ولی به دلیل تمکن مالی هیچ نیازی به فرزند خود برای سرپرستی نداشته باشد لذا فرزند ذکور این افراد از خدمت معاف نخواهند شد و در مقابل آن اگر کسی حتی در سن ۵۰ سال قرار داشته باشد و توانایی مالی و جسمی مناسبی برای گذران زندگی خود نداشته باشد با توجه به پرونده تشکیل شده یک فرزند ذکور وی از خدمت سربازی معاف خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: با اینکه این قانون باید از ۲۲ آبان سال قبل به اجرا در می‌آمد ولی ما این فرجه را گذاشتیم که هر کس در سال ۹۰ واجد شرایط معافت سن پدر بوده است با مراجعه به مراکز سازمان وظیفه عمومی تا پایان شهریور ماه امسال از این نوع معافیت استفاده کند.


منبع: خبرگزاری فارس
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۴
سید رضا
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۳:۵۳ - ۱۳۹۱/۰۴/۳۰
1
11
اینها ربطی به عدالت ندارد . نمره 10 قبولی است.برای موارد خاص تبصره است . بجای حذف کل قانون از تبصره برای موارد خاص استفاده نمایید.
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۴:۱۰ - ۱۳۹۱/۰۴/۳۰
1
7
واقعا عدالته!!!!!
نظرات بینندگان