arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۰۲۹۴۸
تاریخ انتشار: ۲۱ : ۱۲ - ۲۲ آبان ۱۴۰۱

واکنش مدیریت بحران تهران به "فاسد شدن موادغذایی در سوله‌های بحران"

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران در واکنش به ادعای مطرح شده پیرامون نگه‌داری مواد غذایی در سوله‌های مدیریت بحران گفت: مواد غذایی در سوله‌های بحران نگهداری نمی‌شود و بر اساس قانون مدیریت بحران موضوع تغذیه بر عهده جمعیت هلال احمر است و ما تنها تسهیل‌گری و حمایت می‌کنیم.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
  ایسنا:رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران در واکنش به ادعای مطرح شده پیرامون نگه‌داری مواد غذایی در سوله‌های مدیریت بحران گفت: مواد غذایی در سوله‌های بحران نگهداری نمی‌شود و بر اساس قانون مدیریت بحران موضوع تغذیه بر عهده جمعیت هلال احمر است و ما تنها تسهیل‌گری و حمایت می‌کنیم.
 
علی نصیری در واکنش به ادعای یک عضو شورای شهر تهران در خصوص نگهداری مواد غذایی در سوله‌های مدیریت بحران شهر تهران گفت: چیزی به عنوان موادغذایی در سوله‌های بحران شهر تهران نگهداری نمی‌کنیم. البته لیستی از اقلام مورد تاکید استانداردی وجود دارد که در سوله‌ها نگهداری می کنیم اما در این لیست اصلا موادغذایی وجود ندارد که حالا تصور شود خراب شده است و اگر در سوله‌ای چنین مواد غذایی نگهداری می‌شود، حداقل ما از آن بی اطلاع هستیم.  
 
او در خصوص تفاهم‌نامه‌های شهرداری تهران در خصوص نگهداری موادغذایی با برخی ارگان ها نیز گفت: دوره برخی تفاهم ها تمام شده و از نو باید وارد عمل شویم ولی به عنوان رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران سراغ ندارم در سوله‌ای موادغذایی نگهداری شود.
 
 
نصیری خاطر نشان کرد: بحث تغذیه در مواقع بحران وظیفه هلال احمر است. طبق قانون جدید مدیریت بحران که در سال ۱۳۹۸ تصویب شد، موضوع تغذیه بر عهده سازمان امدادونجات جمعیت هلال احمر است و ما تنها تسهیل‌گری و حمایت می‌کنیم.  
 
 
به گفته رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، در سوله های بحران زیر ساخت نگهداری موادغذایی وجود ندارد.
نظرات بینندگان