arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۰۲۹۴۹
تاریخ انتشار: ۲۳ : ۱۲ - ۲۲ آبان ۱۴۰۱

اولین مانور سراسری زلزله و بلایا در ترکیه

ترکیه روز گذشته (شنبه) به مناسبت بیست و سومین سالگرد زمین لرزه شدیدی که بیش از ۱۷ هزار کشته در ناحیه دریای سیاه در این کشور برجا گذاشت، مانور سراسری بلایای طبیعی و زلزله برگزار کرد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
 ایسنا:ترکیه روز گذشته (شنبه) به مناسبت بیست و سومین سالگرد زمین لرزه شدیدی که بیش از ۱۷ هزار کشته در ناحیه دریای سیاه در این کشور برجا گذاشت، مانور سراسری بلایای طبیعی و زلزله برگزار کرد.
 
 با هماهنگی سازمان مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی، این رزمایش که اولین در نوع خود است از ساعت ۱۸:۵۷ به وقت محلی آغاز شد و چند دقیقه طول کشید.
 
با شروع این مانور، شهروندان هشدارهای اضطراری را روی صفحه نمایش تلفن خود دریافت کردند.
 
در همین حال، ایستگاه‌های رادیویی و کانال‌های تلویزیونی دستورالعملی را پخش کردند که برای کمک به مردم در ایمن ماندن در هنگام زلزله طراحی شده است.
 
این نوع مانورها و آموزش ها به اندازه ایجاد شهرهای مقاوم در برابر بلایا برای ما مهم استیکی از مقامات ترکیه پس از این رزمایش گفت: اولین اجرای این سیستم یکپارچه اطلاع رسانی از طریق پیام‌های رادیویی، تلویزیونی و تلفنی برای مشاهده کیفیت فن‌آوری ما بود.
 
به گزارش خبرگزاری شینهوا، این مقام ترکیه همچنین افزود: این نوع مانورها و آموزش ها به اندازه ایجاد شهرهای مقاوم در برابر بلایا برای ما مهم است.
نظرات بینندگان