arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۰۳۰۹۱
تاریخ انتشار: ۵۹ : ۱۰ - ۲۳ آبان ۱۴۰۱

سردار اشتری: اگر مدافعان حرم و امنیت نبودند، مواردی مانند حادثه شیراز بسیار اتفاق می‌افتاد

سردار حسین اشتری فرمانده کل انتظامی کشور با بیان اینکه ما باید همیشه خود را مدیون شهدا بدانیم، اضافه کرد: امروز اگر مدافعان حرم و امنیت نبودند مواردی مانند حادثه شیراز بسیار اتفاق می افتاد، این‌ها قصد داشتند جاهای دیگری هم امنیت را بر هم بزنند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

تسنیم: فرمانده کل انتظامی کشور با تاکید بر اینکه اتفاقات اخیر جنگ ترکیبی بود، گفت: دشمن با تمام توان وارد شده و هر چه داشت به میدان آورد برای اینکه ما یک ایران قوی و مستقل نداشته باشیم ولی شکست خورد.

سردار حسین اشتری در "اجلاسیه 121 شهید عرصه نظم و امنیت فرماندهی انتظامی استان قم" که در باغ موزه دفاع مقدس و در راستای کنگره ملی شهدای قم برگزار شد با اشاره به اینکه در دفاع مقدس رزمندگان و مردم قم در لشکر 17 علی بن ابیطالب(ع) نقش مهمی را ایفا کردند، اظهار داشت: این لشکر در اکثر عملیات‌ها خط‌شکن و سرنوشت‌ساز بود و شهدای زیادی را تقدیم کرد.

وی افزود: امروز کسانی که برای امنیت و آرامش مردم در حال خدمت هستند به فرموده مقام معظم رهبری (مدظله العالی) مجاهد فی سبیل الله هستند، همکاران من در انتظامی کشور در مرزها، شهرها، روستاها و جاده‌ها برای امنیت کشور در حال خدمت هستند و بیش از 13 هزار شهید تقدیم کرده‌اند که از این تعداد حدود 8 هزار شهید در دفاع مقدس و بیش از 5 هزار شهید در عرصه نظم و امنیت بوده است.

سردار اشتری ادامه داد: خانواده شهدای فراجا افتخارشان این است که فرزندانشان هم در دفاع مقدس و هم بعد از آن در مقابله با اشرار و ضدانقلاب و قاچاقچیان ایستاده و جانفشانی کرده‌اند.

فرمانده کل انتظامی کشور با بیان اینکه ما باید همیشه خود را مدیون شهدا بدانیم، اضافه کرد: امروز اگر مدافعان حرم و امنیت نبودند مواردی مانند حادثه شیراز بسیار اتفاق می افتاد، این‌ها قصد داشتند جاهای دیگری هم امنیت را بر هم بزنند.

وی سپس با اشاره به اهمیت بزرگداشت یاد شهیدان بیان کرد: امروز کسانی که فرهنگ شهادت را ترویج می‌کنند به نوعی با آسیب‌های اجتماعی و با دشمن مقابله می‌کنند و اقتدار کشور را ارتقاء می‌بخشند و به این ترتیب شهدا بعد از شهادتشان هم به ما کمک می‌کنند.

سردار اشتری افزود: در حوادث اخیر تعدادی از بهترین فرزندان کشور به شهادت رسیدند، پیام آن‌ها این است که ما از مسیر مستقیمی که فرمانده معظم کل قوا (مدظله العالی) ترسیم کرده‌اند فاصله نگیریم، زیرا عزت و اقتدار ما در این مسیر است، امروز گرامی داشت شهدا برای این است که بدانیم هدف و پیام آن‌ها عزت جمهوری اسلامی، استقرار نظم و امنیت ، حفظ شعائر و پاسداری از ارزش ها و آرامش مردم بود.

فرمانده کل انتظامی کشور با تاکید بر اینکه اتفاقات اخیر جنگ ترکیبی بود، خاطرنشان کرد: دشمن با تمام توان وارد شده و هر چه داشت به میدان آورد برای اینکه ما یک ایران قوی و مستقل نداشته باشیم ولی شکست خورد، هر کس در مقابل مردم ایران و خون شهدا بایستد، شکست می‌خورد.

سردار اشتری تصریح کرد: امروز بین همه اقوام و مذاهب کشور حول محور ایران اسلامی و رهبری ( مدظله العالی) اتحاد وجود دارد، دشمن به دنبال اختلاف قومی و مذهبی است ولی شکست می خورد، ما یک مسیر طولانی را پشت سر گذاشته ایم، مشکلاتی هم داریم اما حتماً به قله خواهیم رسید و آینده‌ای روشن در پیش داریم، پیروزی نهایی نزدیک است، ما به وعده نصرت الهی ایمان داریم و عنایت الهی شامل حال مردم ما خواهد شد.

در این مراسم تعدادی از فرماندهان مرزهای زمینی و دریایی در دشت آزادگان، خراسان جنوبی و دریابانی میناب در ارتباط مستقیم با اجلاسیه ضمن تشریح آخرین اقدامات و برنامه های مرزبانان انتظامی، نسبت به تامین امنیت پایدار منطقه و دفاع در برابر هر گونه تهدید احتمالی در بیش از 8 هزار و 700 کیلومتر از مرزهای کشور تاکید کردند.

حضور پیکر مطهر یکی از شهدای گمنام به همراه خانواده برخی از شهدای اخیر کشور و رونمایی از آخرین تولیدات فرهنگی و رسانه ای پیرامون شهدای انتظامی قم و تجلیل از خانواده معظم شهدا با اهدای چفیه و انگشتر متبرک مقام معظم رهبری(مدظله العالی) از بخش های دیگر این اجلاسیه بود.

نظرات بینندگان