arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۰۳۴۰۱
تاریخ انتشار: ۵۵ : ۱۱ - ۲۵ آبان ۱۴۰۱

محدودیت‌های ترافیکی جاده‌های کشور در آخر هفته اعلام شد/ احتمال یکطرفه‌شدن چالوس

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی فراجا با تشریح تدابیر ترافیکی جاده‌های کشور در تعطیلات پایان هفته از اعمال برخی محدودیت‌های تردد در صورت افزایش حجم تردد در محور های مواصلاتی سطح کشور خبر داد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
 ایسنا :رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی فراجا با تشریح تدابیر ترافیکی جاده‌های کشور در تعطیلات پایان هفته از اعمال برخی محدودیت‌های تردد در صورت افزایش حجم تردد در محور های مواصلاتی سطح کشور خبر داد.
 
سرهنگ احمد شیرانی درباره مواردی از محدودیت‌های ترافیکی که از امروز چهارشنبه ۲۵ آبان ماه تا روز شنبه ۲۸ آبان ماه سال‌جاری در بعضی از محورهای مواصلاتی کشور اعمال شده است اظهارکرد:‌ بر اساس تمهیدات صورت گرفته تردد موتورسیکلت‌ها از ساعت ۱۲ ظهر امروز چهارشنبه ۲۵ آبان تا ساعت ۶ صبح روز شنبه ۲۸ آبان از از محورهای کرج - چالوس، هراز، فیروزکوه، محور تهران - سمنان - مشهد و بالعکس ممنوع است. البته تردد موتورسیکلت‌های انتظامی و امدادی برای انجام ماموریت‌های ضروری در مسیر مجاز جریان ترافیک مجاز خواهد بود.
 
احتمال یک طرفه شدن جاده چالوس
وی درباره محدودیت‌های اعمال شده در خصوص تردد خودروهای سواری در دو محور چالوس و هراز نیز گفت: تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۳ تا ۲۴ روزهای چهارشنبه و پنجشنبه ۲۵ و ۲۶ آبان، از مرزن آباد به سمت کرج ممنوع بوده و در صورت اعلام مأمورین پلیس راه در محل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۶ تا ۲۴ همان روز از میدان امیرکبیر در کرج و آزادراه تهران - شمال به سمت مرزن آباد به صورت یک‌طرفه خواهد بود. همچنین تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۳ تا ۲۴ روز جمعه ۲۷ آبان، از میدان امیرکبیر کرج و ابتدای آزادراه تهران - شمال به سمت مرزن آباد ممنوع بوده و در صورت اعلام مأموران پلیس راه در محل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۶ تا ۲۴ همان روز از مرزن آباد به سمت کرج و تهران به صورت یک‌طرفه صورت خواهد گرفت.
 
رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی ادامه داد: تردد وسایل نقلیه از ساعت ۱۴ تا ۲۲ امروز جمعه ۲۷ آبان از رودهن به سمت آمل ممنوع بوده و در صورت اعلام مأمورین پلیس راه در محل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۶ تا ۲۲ همان روز از آب اسک به سمت رودهن در محدوده مشاء به صورت مقطعی یک طرفه خواهد بود.
 
شیرانی با اشاره به محدودیت‌های در نظر گرفته شده برای تردد وسایل نقلیه سنگین، به استثناء حمل کنندگان مواد سوختی و فاسدشدنی اظهارکرد: تردد وسایل نقلیه سنگین از جمله انواع تریلر، کامیون و کامیونت از محور کرج - چالوس و بالعکس کماکان ممنوع است. در محور هراز نیز تردد کلیه تریلرها همچنان ممنوع است.
 
رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی درباره محدودیت‌های اعمال شده در خصوص تردد کامیون‌ و کامیونت‌ها به استثنای حمل کنندگان مواد سوختی و فاسدشدنی اظهار کرد: تردد کلیه کامیون‌ و کامیونت‌ها از ساعت ۱۲ تا ۲۴ روز چهارشنبه ۲۵ آبان و از ساعت ۶ تا ۲۴ روزهای پنجشنبه و جمعه ۲۶ و ۲۷ آبان از محور هراز ممنوع است.
 
 
شیرانی در پایان با تاکید بر اینکه اجرای محدودیت های اعلام شده منوط به افزایش حجم تردد در محورها خواهد بود و چنانچه وضعیت ترافیک عادی باشد، با هماهنگی اجرای محدودیت‌ها لغو خواهد شد اظهارکرد: توصیه پلیس به افرادی که قصد تردد از محورهای مواصلاتی را دارند، مدیریت زمان سفر است.
نظرات بینندگان