arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۰۳۴۳۴
تاریخ انتشار: ۲۸ : ۱۳ - ۲۵ آبان ۱۴۰۱

سه پنجم مردم جهان در معرض ابتلا به کووید قرار داشتند

یک مطالعه جدید سازمان جهانی بهداشت می‌گوید که کووید۱۹ بسیار مؤثرتر از آنچه قبلاً تصور می‌شد، سراسر جهان را فرا گرفت و تعداد زیادی از موارد گزارش نشده تا تابستان ۲۰۲۱ باقی مانده است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
مهر:یک مطالعه جدید سازمان جهانی بهداشت می‌گوید که کووید۱۹ بسیار مؤثرتر از آنچه قبلاً تصور می‌شد، سراسر جهان را فرا گرفت و تعداد زیادی از موارد گزارش نشده تا تابستان ۲۰۲۱ باقی مانده است.
 
 به نقل از مدیسن نت، بر اساس بررسی میلیون‌ها آزمایش خون کروناویروس، تا سپتامبر ۲۰۲۱، از هر ۵ انسان، حدود ۳ نفر در جریان خون خود آنتی‌بادی علیه کووید ۱۹ داشتند.
 
محققان تخمین می‌زنند که این به معنای ۱۰.۵ عفونت واقعی کووید برای هر مورد گزارش شده بین ژوئن تا سپتامبر ۲۰۲۱ است.
 
به عبارت دیگر، طبق این مطالعه، مقامات بهداشت عمومی تنها ۹.۵ درصد از کل موارد کووید را در آن دوره دریافتند.
 
دکتر «ویلیام شافنر»، مدیر پزشکی بنیاد ملی بیماری‌های عفونی، گفت: «در آغاز پاندمی کووید، بی‌میلی زیادی برای افراد وجود داشت که بیماری‌ها را به کووید نسبت دهند. در واقع، در ان زمان موارد ابتلاء بسیار کم گزارش می‌شدند.»
 
محققان خاطرنشان کردند که مقیاس جهانی عفونت‌های کووید ۱۹ همچنان یک راز باقی مانده است.
 
بیش از ۶.۵ میلیون نفر در سراسر جهان بر اثر کووید جان خود را از دست داده اند، اما هیچ کس نمی‌تواند دقیقاً بگوید چند نفر به ویروس کرونای جدید مبتلا شده اند.
 
شافنر گفت: «این ویروس می‌تواند بسیاری از عفونت‌ها را بدون علائم یا با علائم خفیف ایجاد کند.»
 
آزمایش‌های آنتی‌بادی خون استاندارد طلایی برای اندازه‌گیری مواجهه یک جمعیت با ویروس، چه از طریق عفونت گذشته یا از طریق واکسیناسیون، در نظر گرفته می‌شود.
 
محققان سازمان جهانی بهداشت بر اساس داده‌های ۹۶۵ مطالعه مختلف آنتی‌بادی خونی که بین ژانویه ۲۰۲۰ تا می ۲۰۲۲ در سراسر جهان انجام شد، تصمیم گرفتند تصویر دقیق‌تری از عفونت کووید ارائه کنند. این مطالعات شامل بیش از ۵.۳ میلیون نفر بود.
 
محققان تخمین می‌زنند که بین جولای و سپتامبر ۲۰۲۰، برای هر موردی که به مقامات بهداشتی گزارش شده است، بیش از ۵۱ مورد عفونت کووید وجود داشته است. در واقع تنها حدود ۲ درصد موارد گزارش شده است.
 
محققان خاطرنشان کردند: نتایج همچنین نشان می‌دهد که بیش از یک سوم جمعیت جهان همچنان مبتلا به کووید نشده اند و بنابراین در معرض خطر ابتلاء به عفونت در آینده هستند.
نظرات بینندگان