arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۰۳۶۳۴
تاریخ انتشار: ۳۲ : ۲۳ - ۲۶ آبان ۱۴۰۱

توضیح رابرت مالی درباره تحریم رئیس و خبرنگاران صدا و سیما

رابرت مالی گفت: صدا و سیما به صورت مکرر اعترافات اجباری روزنامه نگاران، دوتابعیتی ها، فعالان و زندانیان سیاسی را منتشر می کند. علی رضوانی و آمنه سادات ذبیح پور از چهره های روی آنتن هستند. هر دو با اطلاعات ایران و سپاه برای اعترافات اجباری در تلویزیون ملی همکاری می کنند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایرنا: رابرت مالی نماینده ویژه آمریکا در امور ایران روز پنجشنبه به وقت محلی با بیان اینکه دیروز ما مقامات ارشد و کارمندان اصلی رادیو و تلویزیون ایران را تحریم کردیم، مدعی شد: این افراد به تلاش های جمهوری اسلامی برای به تصویر کشیدن ارعاب خبرنگاران و انتشار اطلاعات نادرست کمک می کنند.

رابرت مالی در ادامه ادعاهایش افزود: صدا و سیما به صورت مکرر اعترافات اجباری روزنامه نگاران، دوتابعیتی ها، فعالان و زندانیان سیاسی را منتشر می کند. علی رضوانی و آمنه سادات ذبیح پور از چهره های روی آنتن هستند. هر دو با اطلاعات ایران و سپاه برای اعترافات اجباری در تلویزیون ملی همکاری می کنند.

نماینده ویژه آمریکا در امور ایران در ادامه ادعاهایش گفت: در میان اقدامات بسیار بد رضوانی، مصاحبه وی با روح الله زم، روزنامه نگار ایرانی مقیم خارج در سال ۲۰۲۰ وجود دارد. زم ربوده شد و به زور به ایران بازگردانده شد و رضوانی وی را وادار به "اعتراف" به اصطلاح جنایات خود کرد.

رابرت مالی سپس مدعی شد: در اواخر همان سال، مقامات ایرانی زم را به خاطر فعالیت های روزنامه نگاری ‌اش اعدام کردند.

نماینده ویژه آمریکا در امور ایران سپس از فرقه بهائیت حمایت و با ادعای آزار و اذیت آنها مدعی شد آمنه سادات ذبیح پور با تهیه مستندی ساختگی این فرقه را به نفوذ در مهدکودک ها متهم و صدا و سیما مستند او را منتشر کرد.

رابرت مالی درباره تحریم رئیس صدا و سیما نیز در ادامه ادعاهایش افزود: پیمان جبلی، رئیس صدا و سیما از سپتامبر ۲۰۲۱ نیز به دلیل نقشش در فعالیت های سانسور ایران تحریم شد. صدا و سیما اعترافات اجباری را به دستور او پخش می کند. جبلی پیش از این به عنوان رئیس صدا و سیمای برون مرزی فعالیت می کرد.

نظرات بینندگان