arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۰۳۷۰۰
تاریخ انتشار: ۲۶ : ۲۲ - ۲۷ آبان ۱۴۰۱

دفاتر توییتر موقتا تعطیل شد؛ روند استعفای کارکنان توییتر سرعت گرفت

ضرب‌الاجل ایلان ماسک، مالک توییتر، به کارکنان این شرکت برای دادن تعهد به کار سخت و طولانی، روند استعفا و همچنین خروج برخی از کاربران از توییتر را سرعت داده است. توییتر همچنین به دستور ایلان ماسک شمار زیادی از دفاتر خود را به طور موقت و تا روز دوشنبه هفته آینده بست. ظاهرا آقای ماسک نگران اخلال و خرابکاری عامدانه از سوی کارکنان ناراضی است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ضرب‌الاجل ایلان ماسک، مالک توییتر، به کارکنان این شرکت برای دادن تعهد به کار سخت و طولانی، روند استعفا و همچنین خروج برخی از کاربران از توییتر را سرعت داده است.

 ماسک که مالکیت خود را بر توییتر یک ماه پیش نهایی کرد، از کارکنان آن خواسته بود متعهد شوند که در چارچوب «توییتر جدید»، آماده کار در ساعت‌های طولانی و با سرعت بالا هستند.

او از جمله حضور ۴۰ ساعت کاری در هفته در دفاتر شرکت را درخواست کرده بود. این در حالی است که بخش زیادی از کارکنان توییتر تا حال دورکاری می‌کردند.

او در ای‌میل به کارکنان ماندن آن‌ها را در شغل خود به سپردن این تعهد ملزم کرده بود.

ایلان ماسک تا ساعت پنج عصر روز پنج‌شنبه، ۲۶ آبان، به وقت شرق آمریکا، مهلت قائل شده بود که این تعهد را امضا کنند و در غیر این صورت منتظر دریافت سه ماه دستمزد (به عنوان غرامت اخراج) و در پی آن اخراج باشند.

به نوشته رویترز و گاردین، کناره‌گیری دسته‌جمعی کارکنان از توییتر در پی اصرار آقای ماسک به سپردن به تعهد مورد نظر او، افزایش یافته است.

توییتر همچنین به دستور ایلان ماسک شمار زیادی از دفاتر خود را به طور موقت و تا روز دوشنبه هفته آینده بست. ظاهرا آقای ماسک نگران اخلال و خرابکاری عامدانه از سوی کارکنان ناراضی است.

با این حال، ایلان ماسک در توییتی نوشت که «بهترین افراد می‌مانند، بنابراین من خیلی نگران نیستم».

او بعدا نیز یک استیکر پرچم راهزنان دریایی را برای طعنه زدن به کارکنانی که استعفا دادند، منتشر کرد تا ظاهرا آن‌ها را به دزدان دریایی تشبیه کرده باشد.

به گزارش بلومبرگ، اقدام آقای ماسک ممکن است از طریق قضایی به چالش کشیده شود که آیا با ارسال یک ای‌میل و دادن زمانی کوتاه، می‌توان قرارداد کاری افراد را تغییر داد؟

ایلان ماسک، ثروتمندترین فرد در میان هشت میلیارد جمعیت جهان، ماه گذشته در آغاز مالکیت توییتر بر اساس یک قرارداد ۴۴ میلیارد دلاری، کاهش چشمگیر شمار کارکنان برای حفظ کارآیی مالی شرکت را آغاز کرد ولی با این حال، خود بعدا احتمال ورشکسته شدن توییتر را بعید ندانست.

اما به نوشته بلومبرگ، مجموعه عملکرد آقای ماسک در دوره اخیر تبلیغات جهانی در توییتر را کاهش داده است.

سایت آمریکایی «د ورج» نیز روز ۲۶ آبان از نامه سرگشاده کارکنان شرکت اسپیس‌ایکس به مالکیت ایلان ماسک علیه او خبر داد.

کارکنان این شرکت که خود را از همه ملیت‌ها، نژادها، رنگ‌ها، جنسیت‌ها، از تمامی رده‌های کاری با سوابق مختلف توصیف کردند، نوشته‌اند که رفتار آقای ماسک، اثر منفی اقدامات و مطرح بودن اتهاماتی در زمینه سوء استفاده جنسی بر کار شرکت، آن‌ها را «شرمسار» می‌کند.

نظرات بینندگان