arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۰۳۸۵۳
تاریخ انتشار: ۳۷ : ۲۲ - ۲۸ آبان ۱۴۰۱

زشت‌ترین مجسمه‌ها از فوتبالیست‌ها؛ این‌ها را فقط می‌توان یک فاجعه توصیف کرد

فوتبالیست بودن کار آسانی نیست و به همین دلیل آنها که موفق می‌شوند و این راه را با موفقیت و سربلندی به پایان می رسانند، معمولاً به روش‌های مختلف تقدیر و به یک قهرمان ملی تبدیل می‌شوند. در این میان اما هیچ شکلی از قدردانی، خاص‌تر از جاودانه شدن نیست. تعداد بسیار کمی از بازیکنان افتخار آن را دارند که تندیسی از آنها ساخته شود اما افرادی که از این شانس بهره‌مند می‌شوند، نمی‌توانند چیزی بهتر از آن را در رویاهایشان تصور کنند. با این همه همین خوش‌شانسی به‌راحتی و با کمی اشتباه می‌تواند به هولناک‌ترین کابوس عمرشان بدل شود!
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

فوتبالیست بودن کار آسانی نیست و به همین دلیل آنها که موفق می‌شوند و این راه را با موفقیت و سربلندی به پایان می رسانند، معمولاً به روش‌های مختلف تقدیر و به یک قهرمان ملی تبدیل می‌شوند. در این میان اما هیچ شکلی از قدردانی، خاص‌تر از جاودانه شدن نیست. تعداد بسیار کمی از بازیکنان افتخار آن را دارند که تندیسی از آنها ساخته شود اما افرادی که از این شانس بهره‌مند می‌شوند، نمی‌توانند چیزی بهتر از آن را در رویاهایشان تصور کنند. با این همه همین خوش‌شانسی به‌راحتی و با کمی اشتباه می‌تواند به هولناک‌ترین کابوس عمرشان بدل شود!

ساخت اثر هنری برای جاودانه‌ کردن فوتبالیست‌ها، باعث افتخار است اما مجسمه‌هایی که برای آنها ساخته می‌شود، همیشه آن‌طور که برنامه‌ریزی شده است پیش نمی‌رود. در واقع، بازیکنان زیادی در دنیا هستند که مجسمه‌هایشان آنقدر بد ساخته شده است که فقط می‌توان آن را یک فاجعه توصیف کرد.

 این بار نگاهی داریم به پنج فوتبالیست معروف جهان با بدساخت ترین تندیس هایی که تا به حال تصور کرده‌اید؛ با این توضیح که این تصاویر به انتخاب سایت «اسپرت اسکیدا» در این گزارش گنجانده شده است.

مایکل اسین

زشت‌ترین مجسمه‌ها از فوتبالیست‌ها؛ این‌ها را فقط می‌توان یک فاجعه توصیف کردعکسی از مایکل اسین در زمین فوتبال

مایکل کوجو اسین، ملی‌پوش سابق غنا احتمالاً بهترین بازیکنی است که در دهه گذشته برای این کشور غرب آفریقا بازی کرده است. هافبک سابق چلسی در دوران اوج خود به آبی‌ها کمک کرد تا جام‌های متعددی از جمله لیگ برتر و لیگ قهرمانان را کسب کنند. او همچنین یکی از اعضای تیم ملی غنا بود که در سال ۲۰۰۶ برای اولین بار موفق شد، به مسابقات جام جهانی راه یابد.

با توجه به دستاوردهایی که اشاره شد، اسین قطعاً شایسته ساخت یک تندیس بوده است؛ با این حال، آنچه به اسم مجسمه برای تجلیل از او ساخته شد، در حد یک فاجعه کامل بود. در سال ۲۰۱۷، مجسمه‌ای در زادگاه او در کوماسی رونمایی شد که به دلیل ماهیت ضعیفش بلافاصله مورد تمسخر بین‌المللی قرار گرفت.

زشت‌ترین مجسمه‌ها از فوتبالیست‌ها؛ این‌ها را فقط می‌توان یک فاجعه توصیف کردمجسمه بدساخت از مایکل اسین در زادگاهش

محمد صلاح

زشت‌ترین مجسمه‌ها از فوتبالیست‌ها؛ این‌ها را فقط می‌توان یک فاجعه توصیف کردعکسی از محمد صلاح پس از شادی گل

محمد صلاح حامد محروس غالی ستاره لیورپول یکی دیگر از فوتبالیست‌های معروف جهان است که مجسمه‌اش جای بحث نمی‌گذارد. این بازیکن ۲۶ ساله که به‌ طور قطع به عنوان بهترین بازیکن مصری در حال حاضر شناخته می‌شود، نمی‌توانست تصور کند که چه چیزی را به عنوان یک مجسمه افتخار در سرزمین مادری خود دریافت خواهد کرد!

این مجسمه وحشتناک و بدساخت در شرم الشیخ مصر رونمایی شد. قطعا هدف هنرمند سازنده ناراحت کردن صلاح نبود اما مجسمه مذکور، مطمئناً برای بازیکنی که با گل کردن پنالتی در دقیقهٔ ۹۵ باعث صعود مصر به جام جهانی پس از ۲۸ سال شده بود، اصلا خوشایند نبود.

صلاح با کسب عنوان اولین مصری برنده بهترین بازیکن سال لیگ برتر انگلیس ( ۲۰۱۸ـ ۲۰۱۷) و همچنین بهترین بازیکن سال آفریقا، اگر قرار بود جاودانه شود، مطمئناً شایسته تندیس بهتری بود.

زشت‌ترین مجسمه‌ها از فوتبالیست‌ها؛ این‌ها را فقط می‌توان یک فاجعه توصیف کردمجسمه بدساخت از محمد صلاح که در مصر رونمایی شد

لوئیس سوارز

وقتی از فوتبالیست‌های معروف با بدساخت‌ترین مجسمه‌ها صحبت می‌شود، نام لوئیس سوارز بازیکن سابق بارسلونا هم به میان می‌آید. این مهاجم هم در تیم باشگاهی و هم در کشورش اروگوئه از احترام بسیار بالایی برخوردار بود اما مجسمه‌ای که برای ادای احترام به او ساخته و نصب شد، انصافاً چیز قابل دفاعی برای نوشتن باقی نمی‌گذارد.

تندیس مهاجم سابق لیورپول و بازیکن حال حاضر ناسیونال در خارج از یک مرکز خرید در زادگاهش سالتو نصب شد. با این حال، طولی نکشید که ساختار ضعیف مجسمه توجه جهان را به خود جلب کرد. سوارز ممکن است در بین فوتبالیست‌ها چندان خوش‌تیپ‌ نباشد، اما مجسمه‌ای که از او ساخته شد هم بازتابی مناسب از ظاهر او نبود.

بدتر از آن اینکه همین مجسمه بدشکل هم بعدها توسط مهاجمان ناشناس تخریب شد. این خوب است که در زادگاهتان با یک مجسمه از شما تجلیل شود اما هنرمند سازنده‌ی مجسمه سوارز، با ساخت این اثر به او صدمه بزرگی زد.

زشت‌ترین مجسمه‌ها از فوتبالیست‌ها؛ این‌ها را فقط می‌توان یک فاجعه توصیف کردتصویری از لوئیس سوارز/ در سمت راست مجسمه بدساخت از این بازیکن قابل رویت است

مارادونا

زشت‌ترین مجسمه‌ها از فوتبالیست‌ها؛ این‌ها را فقط می‌توان یک فاجعه توصیف کردعکسی از مارادونا پس از دریافت کاپ جام جهانی و قهرمانی در سال ۱۹۸۶

دیگو آرماندو مارادونا اسطوره آرژانتین ممکن است از نظر بسیاری به عنوان بهترین بازیکن تاریخ فوتبال شناخته شود، اما حتی سرسخت‌ترین طرفدار او هم مجسمه‌ای که برای تجلیل از این قهرمان جام‌جهانی در کلکته هند ساخته شد را دوست نخواهد داشت.

گویا هدف این بوده که مارادونا را در مدلی تجسم کنند که در دوران جوانی در حال بالا بردن جام جهانی ۱۹۸۶ بوده است. با این حال، مجسمه بدتر از آن چیزی بود که کسی تصورش را می‌کرد. این تندیس به حدی خنده‌دار بود که برخی حتی می‌گفتند، بیشتر به روی هاجسون، سرمربی سابق انگلیس شبیه است تا مارادونا!

با این همه، حداقل ظاهر مجسمه مارادونا از فوتبالیست‌هایی که در بالا نامشان ذکر شد، بهتر به نظر می‌رسد و تنها چیزی که در این اثر عجیب به نظر می‌رسد، مو و حالت بدن این بازیکن فوتبال است. اسطوره سابق ناپولی شاید در زمان حیاتش چندان هم از این مجسمه بدش نمی‌آمده، چراکه به هر حال، هند وطن او نبوده و باید احساس خوبی داشته که در دوردست‌ها و در قاره‌ای دیگری مورد تجلیل قرار گرفته است.

زشت‌ترین مجسمه‌ها از فوتبالیست‌ها؛ این‌ها را فقط می‌توان یک فاجعه توصیف کردمجسمه عجیب مارادونا در هند

کریستیانو رونالدو

زشت‌ترین مجسمه‌ها از فوتبالیست‌ها؛ این‌ها را فقط می‌توان یک فاجعه توصیف کردتصویری از کریس رونالدو

کریستیانو رونالدو در زمین فوتبال زیبا و در بیرون از آن از نظر ظاهری شیک و پر زرق و برق جلوه می‌کند؛ با این همه نمی‌تواند به مجسمه‌ای که به افتخارش در پرتغال ساخته شده است، ببالد!

مجسمه ستاره منچستریونایتد در فونچال در جزیره مادیرا ساخته شد. هنرمند این اثر، امانوئل سانتوس، پس از رونمایی آن را Aeroporto Cristiano Ronaldo نامید. با این حال، این مجسمه پس از انتشار عکس‌هایش در شبکه‌های اجتماعی در معرض تمسخر بین المللی قرار گرفت.

هرچند سانتوس از کار خود دفاع کرد و گفت که انتظار ندارد همه از کاری که او ساخته راضی باشند. او در مصاحبه با گاردین گفت: «آنچه مهم است تاثیری است که این کار ایجاد کرد. همیشه نگاه های متفاوت وجود دارد. من برای همه اینها آماده بودم.»

با این همه واقعیت این است که سردیس ساخته شده از رونالدو افتضاح بود!

زشت‌ترین مجسمه‌ها از فوتبالیست‌ها؛ این‌ها را فقط می‌توان یک فاجعه توصیف کرد

منبع: ایسنا

نظرات بینندگان