کد خبر: ۷۰۳۸۹
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۰۱ : ۱۱ - ۳۱ تير ۱۳۹۱

ابتکار تازه تلویزیون در جنگ با فدراسیون فوتبال!

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
صداوسیما با تصویربرداری خاص از دیدار استقلال و آلومینیوم هرمزگان به جنگ با فدراسیون فوتبال دامن زد.
 
مسئولان صداوسیما که در چند سال اخیر هیچ‌گاه حق پخش واقعی مسابقات فوتبال را پرداخت نکرده‌اند امسال نیز چنین رویه‌ای را در پیش گرفتند. همین موضوع باعث شد فدراسیون فوتبال اعلام کند دوربین‌های تلویزیونی حق ورود به ورزشگاه را ندارند و به همین دلیل پخش مسابقات از شبکه سه سیما در هاله‌ای از ابهام قرار گرفت.

با این حال سازمان لیگ روز پنجشنبه در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که با پخش مشروط مسابقات موافق می‌کند. غلامرضا بهروان سرپرست سازمان لیگ هم اعلام کرد اگر همین شرایط ادامه پیدا کند هفته دوم لیگ پخش نخواهد شد.

به هر حال هفته اول پخش شد اما نکته‌ای که در دیدار استقلال و آلومینیوم هرمزگان جلب توجه می‌کند، نوع تصویربرداری بازی است. دوربین‌های صداوسیما از بالا این دیدار را تصویربرداری می‌کنند و بدین ترتیب تبلیغات دور زمین از این فضا دیده نمی‌شود.

این کار از آن جهت صورت گرفته که فدراسیون فوتبال تبلیغات دور زمین را در اختیار دارد و صداوسیما با عدم پخش این تبلیغات به نوعی بر اختلاف با فدراسیون فوتبال دامن زده و مقابل فدراسیون ایستاده است.

صداوسیما در حالی دست به چنین اقداماتی می‌زند که برای ساخت سریال‌های تلویزیونی که برخی از آنها به اندازه یک چهارم مسابقات فوتبال هم بیننده ندارد، به صورت میلیاردی هزینه می‌کند اما حاضر نیست حق واقعی فوتبال را بدهد.

گفته می‌شود صداوسیما حاضر است 14 میلیارد و 500 میلیون تومان برای یک فصل به فدراسیون بدهد و این در شرایطی است که شرکتی که با فدراسیون برای حق پخش به توافق رسیده حاضر 150 میلیارد تومان به فدراسیون پرداخت کند.

اقداماتی از این دست که دوربین‌های فیلمبرداری در نقاط خاصی از زمین مستقر باشد که تبلیغات مشخص و بازی هم به صورت خوبی تصویربرداری نشود، از جمله اقداماتی است که صداوسیما برای مقابله با فدراسیون فوتبال در پیش گرفته، آن هم در شرایطی که مسابقات فوتبال ببیندگان زیادی دارد.

همه این اتفاقات در حالی رخ می‌دهد که بازی استقلال و آلومینیوم هرمزگان با تاخیر از شبکه سه پخش شد و افرادی که منتظر تماشای این مسابقه بودند در چند دقیقه ابتدایی مجبور بودند تبلیغات بستنی و شامپو را ببینند.

 این موضوع که فوتبال به دلیل پخش تبلیغات تلویزیونی با تاخیر پخش شود بارها اتفاق افتاده و شاید یکی از دلایل این موضوع - که نوعی بی‌احترامی به مخاطبان نیز محسوب می‌شود- این است که صداوسیما چون پول چندانی برای حق پخش تلویزیونی نمی‌دهد دلش نمی‌سوزد که چند دقیقه ابتدایی بازی‌ها را پخش نکند.


منبع: خبرگزاری فارس
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۱
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۷:۰۱ - ۱۳۹۱/۰۴/۳۱
10
12
اره دیگه فدراسیون فوتبال واسه پول بیت المال خوب حرص میزنه....
نظرات بینندگان