arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۰۳۹۱۹
تاریخ انتشار: ۰۸ : ۱۲ - ۲۹ آبان ۱۴۰۱

وضعیت جاده‌ها و راه ها، امروز ۲۹ آبان ۱۴۰۱ / ترافیک پرحجم در ۲ جاده

رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی فراجا از ترافیک پرحجم در دو محور شامل آزادراه قزوین - کرج و محور شهریار - تهران خبر داد و اعلام کرد که ترددهای جاده‌ای در شبانه‌روز گذشته ۵.۷ درصد کاهش داشته است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایسنا: رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی فراجا از ترافیک پرحجم در دو محور خبر داد و اعلام کرد که ترددهای جاده‌ای در شبانه‌روز گذشته ۵.۷ درصد کاهش داشته است.

سرهنگ احمد شیرانی درباره آخرین وضعیت ترافیکی جاده‌های کشور گفت: در حال حاضر و برابر آخرین گزارش‌های دریافتی از مراکز کنترل ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی در سراسر کشور تردد در تمامی جاده‌های کشور روان بوده و بدون هیچ مشکلی در حال انجام است. تنها در دو محور یعنی آزادراه قزوین - کرج حدفاصل پایانه شهید کلانتری تا پل کلاک و محور شهریار - تهران حدفاصل شهریار تا شهرقدس شاهد ترافیک نیمه سنگین هستیم.

وی درباره محورهای دارای انسداد و ممنوعیت تردد نیز گفت: محور قدیم خرم آباد - پلدختر تا اطلاع بعدی مسدود بوده و تردد از مسیر جایگزین آزادراه خرم آباد - پل زال و محور خرم آباد - کوهدشت انجام می‌شود. محورهای ریگان - ایرانشهر، لاسم - ارجمند و وازک - بلده هم تا اطلاع بعدی بسته است و تردد از مسیرهای جایگزین انجام می‌شود.

رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی فراجا همچنین از کاهش ۵.۷ درصدی تردد در جاده‌های کشور طی شبانه‌روز گذشته در مقایسه با مدت مشابه در روز قبل‌ترش خبر داد و افزود: براساس تصاویر دریافتی از دوربین‌های نظارتی و سامانه‌های ترددشمار ساعات اوج تردد جاده‌ای در شبانه‌روز گذشته بین ساعات ۱۷ تا ۱۸ بوده و کمترین میزان تردد نیز بین ساعات سه تا چهار بامداد انجام شده است.

شیرانی درباره محورهای دارای بیشترین تردد در ۲۴ ساعت گذشته نیز اظهارکرد: بیشترین تردد در آزادراه کرج - تهران انجام شده است. پس از آن نیز مسیر مخالف همین آزادراه یعنی آزادراه تهران - کرج قرار دارد و آزادراه کرج - قزوین، آزادراه ساوه - تهران و آزادراه قزوین - کرج در رتبه‌های بعدی قرار دارد.

وی درباره وضعیت جوی جاده‌های کشور نیز اظهارکرد: در حال حاضر گزارشی از بروز پدیده‌های جوی در جاده‌ها گزارش نشده است. اما لازم است که رانندگان حتما آمادگی لازم برای رانندگی در فصل سرما را داشته باشند و پیش از آغاز سفر از سالم بودن برف پاک‌کن ها و سیستم گرمایشی خودروی خود اطمینان حاصل کنند. همراه داشتن زنجیرچرخ برای عبور از گردنه‌های برفگیر توصیه می‌شود. همچنین در حین بارندگی نیز رانندگان باید ضمن رانندگی با سرعت مطمئنه، حتما فاصله طولی مناسب را با خودروی مقابل رعایت کنند.

رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی فراجا با اعلام شماره تلفن ۱۲۰ از رانندگان خواست که پیش از شروع سفر با این شماره تماس گرفته و با اطلاع از وضعیت جوی و ترافیکی جاده‌های کشور، بهترین مسیر و زمان را برای انجام سفر خود انتخاب کنند.

نظرات بینندگان