arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۰۳۹۵۱
تاریخ انتشار: ۱۷ : ۱۶ - ۲۹ آبان ۱۴۰۱

آیت الله نوری همدانی: باید به درد دل‌های مردم و مشکلات آن‌ها گوش کرد/ مردم را بیدار و از نقشه‌های دشمنان آگاه کنیم

آیت الله نوری همدانی گفت: متاسفانه ما در زمانی به سر می بریم که استکبار جهانی با فتنه انگیزی و ایجاد اختلاف بین ملت های محروم و مسلمانان به استثمار و چپاول مستضعفان می پردازد و تنها راه مقابله با این نقشه های شوم بیداری و آگاهی ملت ها می باشد. امروز باید مردم را بیدار و از نقشه های دشمنان آگاه کنیم امروز باید خدمات انقلاب را برای مردم بیان نموده و با اتحاد و همبستگی در مقابل دشمنان بایستیم.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

آیت الله نوری همدانی گفت: نباید بین شما و مردم هیچ حجابی باشد، مردم همیشه به علماء و روحانیون به عنوان تکیه گاه و پناهگاه خود نگاه می کنند از این رو باید با تواضع و مهربانی با مردم ارتباط برقرار کنید و سعی کنید مشکلات آنها را برطرف کنید.

به گزارش شفقنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر آیت الله نوری همدانی، این مرجع تقلید پیش از ظهر امروز در دیدار با نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان به سابقه منطقه کاشان در گرایش به تشیع و پرورش عالمان برجسته‌ای همچون فیض کاشانی، ملا احمد و ملا محمد نراقی اشاره و خاطرنشان کرد: منطقه کاشان از دیرباز کانون مردمانی متدین و جویای علم بوده است از این رو دارای سابقه ای برجسته در علم و فرهنگ می باشد.

او در ادامه برگزاری مجالس با شکوه دوستداران اهل بیت (علیهم السلام) را نشانه محبت و ارادت مردمان آن منطقه توصیف کرده و افزود: برگزاری این مجالس نشانه اخلاص، علاقه و محبت مردم آن مناطق به معارف اسلامی و فرهنگ اصیل اهل بیت (علیهم السلام) می باشد.

او در ادامه به حضور مردم متدین کاشان در صحنه های گوناگون انقلاب اسلامی اشاره و خاطرنشان کرد: امروز اولین کار شما خدمت به مردم است. امروز یکی از مهم ترین وظایف روحانیون ارتباط مستقیم با مردم است، باید در کنار مردم بود و به صحبت های آنها با تواضع گوش داد. مردم باید شما را در کنار خود و غمخوار خود ببیند.

آیت الله نوری همدانی با مهم خواندن جایگاه تبلیغ و انجام امور فرهنگی از سوی روحانیت و مبلغان دینی گفت: باید در کنار تبلیغ و کارهای فرهنگی به درد دلهای مردم و مشکلات آنها گوش کرد. حضور شما در کنار مردم و حل مشکلات آنها سبب دلگرمی آنها می شود. نباید بین شما و مردم هیچ حجابی باشد، مردم همیشه به علماء و روحانیون به عنوان تکیه گاه و پناهگاه خود نگاه می کنند از این رو باید با تواضع و مهربانی با مردم ارتباط برقرار کنید و سعی کنید مشکلات آنها را برطرف کنید.

او آگاهی نسبت به مسائل روز و شناخت حوادث زمان را بسیار مهم دانست و اظهار داشت: متاسفانه ما در زمانی به سر می بریم که استکبار جهانی با فتنه انگیزی و ایجاد اختلاف بین ملت های محروم و مسلمانان به استثمار و چپاول مستضعفان می پردازد و تنها راه مقابله با این نقشه های شوم بیداری و آگاهی ملت ها می باشد. امروز باید مردم را بیدار و از نقشه های دشمنان آگاه کنیم امروز باید خدمات انقلاب را برای مردم بیان نموده و با اتحاد و همبستگی در مقابل دشمنان بایستیم.

او در ادامه بیان خدمات صورت گرفته از سوی نظام جمهوری اسلامی را یکی از وظایف دلسوزان نظام دانسته و گفت: این انقلاب برای ریشه کنی فقر و از بین بردن جهل و نادانی و آگاه کردن مردم و ایجاد رفاه و عدالت در جامعه بر پا شده است. اینها آرمان های امام راحل است و او فرمودند: حفظ نظام از تمام واجبات واجب تر است. او همیشه به مردم عنایت و توجه ویژه ای داشتند و به مشکلات آنان رسیدگی می کردند چرا که سپر در مقابل دشمنان همین مردم هستند و همواره در خط مقدم دفاع از اسلام و انقلاب بوده و هستند.

نظرات بینندگان