کد خبر: ۷۰۴۴۳
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۲۴ : ۱۹ - ۳۱ تير ۱۳۹۱

رسیدگی به گرانی ها مهم تر است یا عکس یادگاری هیأت دولت با عموپورنگ و امیرمحمد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : بازتاب - در روزی که هزاران تن از ایرانیان در زیر گرمای طاقت فرسای تابستان ساعت ها در صف خرید مرغ بودند، بخش قابل توجهی از وقت کل اعضای هیئت دولت ساده زیست و عدالت طلب، به گپ و گفت و تفریح با هنرمندانی گذشت که بیشتر کودکان ایرانی مشتاق دیدنشان از نزدیک هستند.  
      
اگرچه راه اندازی شبکه پویانمایی یکی از اقدامات درست صداوسیما برای پرکردن اوقات فراغت کودکان می باشد و از این رو باید به دست اندرکاران راه اندازی این شبکه که در بدو راه اندازی با استقبال خانواده ها مواجه شده، خسته نباشید گفت، اما مشخص نیست علت افتتاح این شبکه توسط هیات وزیران و دقیقا در وسط جلسه هیات دولت چه بوده و چه نوعی مشابهتی بین این جلسه و برنامه های کودک وجود داشته که اعضای هیات دولت را مصمم به اختصاص زمان قابل توجهی از وقت 30 عضو کابینه به افتتاح شبکه پویا نمایی کرده  است.
      
البته شاید گفته شود اعضای دولت هم نیاز به تفریح و رفع خستگی دارند و هنرمندان برنامه های کودک هم باید تجلیل شوند، اما این که زمان مشترک و محدودی که هفته ای تنها دو بار رخ می دهد و کلیه وزرا گرد هم جمع شده اند، به این امر اختصاص یابد، جای سوال دارد.
 
   این در حالی است که هم زمان کشور با معضلات گسترده ای از جمله گرانی کمرشکن مواد غذایی، تحریم ها و ناهنماهنگی ها مواجه است که قاعدتا تصمیمات مهم درباره آنان در جلسه هیات دولت باید گرفته شود.
     
از این جالب تر اظهارات احمدی نژاد در این برنامه است که به میخکوب شدن و اختصاص وقت خود به مدت یک ساعت برای تماشای یک کارتون اشاره کرده است.

هیات دولت

هیات دولت
  
 این در حالی است که نوع عملکرد هیات دولت و شخص احمدی نژاد در مواجهه با مشکلات اقتصادی و گرانی های اخیر راضی کننده نیست و برخی تحلیلگران آن را فرافکنی ، اعلام بی تفاوتی و از سرباز کردن این مشکلات تلقی می کنند.
  
 چرا که بنابر اعلام رسانه های دولتی احمدی نژاد در زمان اجرای طرح هدفمندی یارانه ها، هر شب با اختصاص وقت طولانی اقدام به برگزاری جلسات می کرد تا در قیمتها و روند تنظیم بازار بحرانی به وجود نیاید که در کوتاه مدت، یعنی سه ماه نخست نسبتا تاثیرگذار نیز بود و جلوی آثار روانی اجرای طرح هدفمندی را گرفت.
   
 با این وجود، روش احمدی نژاد در تصمیم گیری طی هفت ساله گذشته که تصمیمات دولت را از مدار معمول کارشناسی جمعی خارج و تا اندازه ای شخص محور کرده و بسیاری از تصمیمات مهم توسط شخص او گرفته می شود، موجب شده است تا هزینه  بی تفاوتی فعلی که ناشی از دلخوری احمدی نژاد از هم پیمانان سابق خود است را مردم بپردازند و گرانی کمرشکن را تحمل کنند.
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۱:۵۶ - ۱۳۹۱/۰۴/۳۱
10
2
یعنی اگر عکس نمی گرفتند اجناس ارزان میشد!
نظرات بینندگان