arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۰۶۷۹۸
تاریخ انتشار: ۲۶ : ۱۴ - ۲۲ آذر ۱۴۰۱

بانک جهانی: هند ممکن است اولین کشور شاهد موج گرمای غیرقابل تحمل برای بقای انسان باشد

تحقیق جدیدی که توسط «بانک جهانی» انجام شده، نشان داده است که هند ممکن است به زودی به یکی از اولین کشور‌های جهان تبدیل شود که موج‌های گرمای شکننده قدرت انسان برای بقا را تجربه کند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

شفقنا: تحقیق جدیدی که توسط «بانک جهانی» انجام شده، نشان داده است که هند ممکن است به زودی به یکی از اولین کشور‌های جهان تبدیل شود که موج‌های گرمای شکننده قدرت انسان برای بقا را تجربه کند.

به گزارش ایندیپندنت، در گزارش این بانک تحت عنوان «فرصت‌های سرمایه گذاری اقلیمی در بخش خنک کننده هند» آمده است: موج گرمای اخیر تاییدی بر هشدار‌های دانشمندان آب و هوا درباره افزایش موج گرما در مناطق جنوب آسیا است که عامل مرگ هزاران هندی در دهه‌های گذشته بوده است.

در گزارش مذکور همچنین عنوان شده است: هند شاهد افزایش دمایی است که زودتر فرا می‌رسد و برای مدت طولانی تری در این کشور ماندگار است. در آوریل ۲۰۲۲، هند در بهار با موج گرمای وحشتناکی همراه شد که باعث تعطیلی این کشور شد به طوری که دمای هوا از آستانه ۴۶ درجه سانتیگراد فراتر رفت.

در گزارش بانک جهانی با تایید افزایش گرمای هوا در سراسر هند و با اشاره به نیاز به حفظ سرد نگه داشتن دمای بدن، عنوان شده است:، اما در کشوری که دو سوم جمعیت آن با کمتر از دو دلار زندگی می‌کنند و میانگین هزینه یک واحد تهویه مطبوع می‌تواند بین ۲۶۰ تا ۵۰۰ دلار باشد، سیستم‌های تهویه مطبوع نوعی رفاه و کالای لوکس تلقی می‌شود.

نظرات بینندگان