arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۰۶۸۲۲
تاریخ انتشار: ۱۰ : ۱۷ - ۲۲ آذر ۱۴۰۱

هشدار مدیریت بحران برای آلودگی هوای تهران / از حضور در فضای باز خودداری کنید

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران با اشاره به اعلام هشدار نارنجی آلودگی هوا در پایتخت از شهروندان و به خصوص افراد دارای بیماری زمینه‌ای خواست که از قرارگیری در فضای باز خودداری کنند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایسنا: مدیرکل مدیریت بحران استان تهران با اشاره به اعلام هشدار نارنجی آلودگی هوا در پایتخت از شهروندان و به خصوص افراد دارای بیماری زمینه‌ای خواست که از قرارگیری در فضای باز خودداری کنند.

حامد یزدی مهر با اشاره صدور هشدار نارنجی آلودگی هوا از سوی سازمان هواشناسی کشور گفت: با توجه به تداوم آلودگی هوا شاهد انباشت آلاینده‌ها در آسمان تهران هستیم و این موضوع منجر به کاهش کیفیت هوا در حد ناسالم برای تمام گروه‌ها شده است.

وی با بیان اینکه در همین راستا نیز مدیریت بحران دستگاه‌های امدادی، خدماتی و ... را به حالت آماده‌باش در آورده است، گفت: لازم است شهروندان نیز نکاتی را مدنظر قرار دهند و از این رو از آنان می‌خواهم که در تردد خودروها مدیریت لازم را داشته باشند. همچنین افراد و به خصوص گروه‌های حساس شامل کودکان، سالمندان، زنان باردار و افراد مبتلا به بیماری‌های زمینه‌ای باید از تردد در فضای باز پرهیز کرده و تا حد امکان در خانه بمانند.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران با تاکید بر اینکه در این شرایط لازم است که از انجام فعالیت‌های ورزشی نیز پرهیز شود، گفت: از مردم عزیز می‌خواهیم نسبت به هشدارهای صادر شده حساس باشند و با توجه به اعلام‌های قبلی از وقوع آسیب و خطرهای احتمالی جلوگیری کنند.

نظرات بینندگان