arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۰۷۴۴۲
تاریخ انتشار: ۱۹ : ۱۹ - ۲۷ آذر ۱۴۰۱

زاکانی در دو ماه آلوده تهران از چه حرف زده؟

روزنامه اینترنتی فراز: شهردار تهران، در دوماهی که شهر تحت مدیریتش درگیر آلوده‌ترین روزهای سال بود، تنها دو بار در فضای عمومی در حیطه وظایف و مسوولیتش سخن گفته است. یک‌بار در حمایت از شهروندان بی‌پناه در شب‌های سرد و بار دیگر، سلب مسوولیت شهرداری از رسیدگی به آلودگی هوای تهران!
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

روزنامه اینترنتی فراز: هوای تهران در دوماه گذشته، آلوده‌ترین روزهای سال جاری را طی می‌کند. هوای پایتخت از آغاز سال ۱۴۰۱ تا میانه آذرماه، ۱۰۶ روز ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵ روز ناسالم برای همه افراد و تنها ۲ روز پاک داشته‌است. «علیرضا زاکانی»، شهردار تهران که در روزهای پاک پایتخت، گفته بود که از رییس جمهوری حکم دارد تا مسوول مستقیم آلودگی هوای تهران باشد، در روزهای آلوده و با افزایش مطالبات مردم و رسانه‌ها از شهرداری تهران، با تغییر موضع گفته که در موضوع آلودگی هوا ۲۲ دستگاه مسوول هستند و تنها شهرداری مسوول نیست.

شهردار تهران، در دوماهی که شهر تحت مدیریتش درگیر آلوده‌ترین روزهای سال بود، تنها دو بار در فضای عمومی در حیطه وظایف و مسوولیتش سخن گفته است. یک‌بار در حمایت از شهروندان بی‌پناه در شب‌های سرد و بار دیگر، سلب مسوولیت شهرداری از رسیدگی به آلودگی هوای تهران! 

کاهش آلودگی هوا، ترافیک و «مِلک‌بازی» از وعده‌های اصلی زاکانی در روز کسب رأی اعتماد در شورای شهر تهران بودند که امروز با گذشت بیش از یک‌سال از مدیریتش در بهشت، به احقاق حتی یکی از این ۳ وعده اصلی نزدیک هم نشده است.

نظرات بینندگان