arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۰۸۳۶۵
تاریخ انتشار: ۵۷ : ۱۰ - ۰۵ دی ۱۴۰۱

سویه جدید کرونا در حال گسترش است/ دُز یادآور تزریق کنید

محمد مهدی دادفر رئیس اورژانس بیمارستان فجر از موج جدید کرونا و افزایش روند بستری بیماران کرونایی طی دو هفته قبل خبرداد و گفت: سویه جدید کرونا به سرعت در حال گسترش است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

فارس: رئیس اورژانس بیمارستان فجر از موج جدید کرونا و افزایش روند بستری بیماران کرونایی طی دو هفته قبل خبرداد و گفت: سویه جدید کرونا به سرعت در حال گسترش است.

محمد مهدی دادفر متخصص طب اورژانس و رئیس اورژانس بیمارستان فجر در یک برنامه رادیویی از موج جدید کرونا و افزایش روند بستری بیماران کرونایی طی دو هفته قبل خبرداد و گفت: سویه جدید کرونا به سرعت در حال گسترش است.

وی افزود: این سویه جدید، نسبت به سویه BA۵ عفونت زایی بیشتر و دوره نهفته کمتری دارد و بیشتر هم افرادی که واکسن نزدند و یا افراد بالای ۶۰ سال را درگیر می‌کند.

دادفر با اشاره به اینکه سویه جدید کرونا، سیستم ایمنی را دور می‌زند گفت: افراد با علائم شدیدی مانند ضعف و بیحالی شدید، تهوع و استفراغ، بدن درد شدید و مقاوم به درمان و کاهش بویایی و چشایی مراجعه می‌کنند.

رئیس اورژانس بیمارستان فجر با تأکید بر اینکه افراد حتماً در بدو این بیماری اصول بهداشتی را رعایت کنند اظهار کرد: افراد بالای ۶۰ سال و دارای بیماری‌های زمینه‌ای که به این سویه جدید مبتلا می‌شوند باید سریعاً به پزشک مراجعه کنند و استراحت و تغذیه مناسب را فراموش نکنند.

وی تأکید کرد: افراد در همین چند روز به مراکز واکسیناسیون مراجعه و دز یادآور را تزریق کنند چون می‌تواند میزان بستری‌ها را به شدت کاهش دهد.

نظرات بینندگان