arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۰۹۰۵
تاریخ انتشار: ۲۶ : ۱۳ - ۰۴ مرداد ۱۳۹۱

دفاع پروین احمدی‌نژاد از جداسازی ری از تهران

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
عضو شورای شهر تهران با اشاره به اینکه لزومی ندارد برخی از افراد با توجه اینکه در انتهای فعالیت شوراها و مدیریت شهری هستیم موضوع جدا سازی ری از تهران را سیاسی کنند، گفت: مردم ری‌ از این جدا سازی رضایت دارند.

پروین احمدی‌نژاد با اشاره به جداسازی شهرستان ری از تهران، اظهار داشت: تصورم این است که تقسیمات کشوری جزء اختیارات وزارت کشور است و ما فقط می‌توانیم پیشنهاد بدهیم و نمی‌توانیم در کار دولت دخالت کینم.

وی تصریح کرد: ما به هیچ عنوان نمی‌توانیم مانع یک ابزار قانونی بشویم چرا که  این موضوع جزء اختیارات ما نیست و تصمیم گیرنده دولت است.

احمدی‌نژاد خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه تهران بسیار بزرگ و گسترده شده است و در شهرری نیز فرمانداری وجود دارد ظرفیت جداسازی را دارد این طرح کاملاً اجرایی است.

عضو شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد:‌ طرح جداسازی شهرستان ری از تهران ازخیلی قبل پیش‌بینی شده بود و این موضوع که شورای شهر و شهرداری جدا از تهران داشته باشد مطرح شده بود که منتها این موضوع با تاخیر اقدام و ابلاغ شده است.

احمدی‌نژاد اضافه کرد: تصورم این است که مردم شهرری نیز از جداسازی این شهرستان از تهران رضایت دارند که متاسفانه برخی از افراد طرح موضوع می‌کنند که شهرری ظرفیت جداسازی در بحث شورا و شهرداری را ندارد.

عضو شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: موضوع دیگری که برخی از افراد از اجرای این قانون جلوگیری می‌کنند بحث درآمد پائین شهرستان ری را مطرح می‌کنند که بازهم با این موضوع مخالفم و اعتقاد ندارم.

وی اضافه کرد: از نظر سطح درآمد شهرستان ری با توجه به زمین‌های کشاورزی و کارخانه‌هایی که در آنجا مستقر هستند از لحاظ منابع مالی هیچ مشکلی برای آنها وجود ندارد.

عضو شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: اگر این جداسازی اتفاق نیفتد خلاف قانون است چرا که شهرستانی که فرمانداری مستقل دارد باید شهرداری و شورای مستقل نیز داشته باشد و نباید وابسته به تهران باشد.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا موضوع جداسازی شهرستان ری از تهران موضوعی سیاسی است یا خیر؟ گفت: متاسفانه در یک فضای واقع شده‌ایم که موضوعات علمی و قانونی را نیز افراد جزء فضاهای سیاسی می‌دانند بطوری که هر زمان این موضوع اعلام‌می‌شد ممکن بود یک عده‌ای که مخالف هستند جهتش را به سمت اینکه موضوع سیاسی است، بدهند.

احمدی‌نژاد ادامه داد: به هیچ وجه بحث سیاسی بودن ری از تهران مطرح نبود چرا که هیچ دلیلی ندارد که در پایان دوره سوم شوراها این موضوع در ذهن بیاید که جداسازی ری از تهران بحث سیاسی است چرا که ما در انتهای دوره سوم شوراها و مدیریت شهری هستیم.


منبع: خبرگزاری فارس
نظرات بینندگان