arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۰۹۱۶۳
تاریخ انتشار: ۰۱ : ۱۱ - ۱۲ دی ۱۴۰۱

بیت کوین سال ۲۰۲۳ را با کاهش قیمت آغاز کرد

ارزش بیت کوین به‌عنوان بزرگ‌ترین ارز مجازی دنیا ۰.۲ درصد طی ۲۴ ساعت گذشته کاهش یافته و به ۱۶۵۵۱ دلار و ۲۲ سنت رسیده است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

تسنیم: ارزش بیت کوین به‌عنوان بزرگ‌ترین ارز مجازی دنیا ۰.۲ درصد طی ۲۴ ساعت گذشته کاهش یافته و به ۱۶۵۵۱ دلار و ۲۲ سنت رسیده است.

 به گزارش استریت، سال جدید میلادی با وجود این‌که کاهش قیمت را برای ارز‌های مجازی به‌دنبال داشته، اما چندان ناامیدکننده نبوده است. ارزش بیت کوین به‌عنوان بزرگ‌ترین ارز مجازی دنیا ۰.۲ درصد طی ۲۴ ساعت گذشته کاهش یافته و به ۱۶۵۵۱ دلار و ۲۲ سنت رسیده است.

 قیمت ارز‌های مجازی تغییر چندانی در آخرین هفته ۲۰۲۲ نداشت، اما قیمت بیت کوین در هفته آخر حدود ۲ درصد کاهش یافت. بزرگ‌ترین ارز مجازی دنیا از نظر ارزش بازار در کل سال گذشته میلادی ۶۵ درصد کاهش قیمت داشته است.

 ارزش کل بازار ارز‌های مجازی در پاییز گذشته کاهش یافت و به کمتر از ۱ تریلیون دلار رسید. ارزش این بازار در حال حاضر ۸۲۸ میلیارد دلار است، درحالی‌که در نوامبر ۲۰۲۱ برابر با ۳ تریلیون دلار بود.

 بازار ارز‌های مجازی در اولین روز سال نوی میلادی ۰.۴ درصد سقوط کرد.

 عوامل بسیاری بر ارز‌های مجازی تأثیرگذار بوده‌اند. عوامل خارجی مثل این واقعیت که سرمایه‌گذاران درحال‌حاضر با سرمایه‌های مجازی مانند سهام فناوری رفتار می‌کنند. این بدان معناست که در بی‌ثباتی‌های اقتصادی مانند شرایط حاضر، فوراً سرمایه‌های خود را نقد می‌کنند.

 برای مثال، بسیاری از اقتصاددان‌ها رکود اقتصادی در آمریکا را در ۲۰۲۳ پیش‌بینی می‌کنند. درنتیجه بسیاری از سرمایه‌گذاران جهت آمادگی برای این رکود، سرمایه‌های مخاطره‌آمیز خود مثل ارز‌های مجازی را کاهش می‌دهند.

 ارز‌های مجازی بیش‌از همه از رسوایی‌های فراوان مربوط به فضای مجازی آسیب‌دیده‌اند. بحران نقدینگی بر بسیاری از صرافی‌های ارز‌های مجازی در تابستان ۲۰۲۲ پس‌از فروپاشی ارز‌های لونا و یو‌اس‌دی، تأثیر گذاشت.

 ورشکستگی صرافی ارز مجازی اف‌تی‌اکس با مدیریت سم‌لنکمن‌فرید یک زلزله واقعی در بازار‌های مالی بود. ارزش اف‌تی‌اکس در فوریه سال گذشته میلادی به ۳۲ میلیارد دلار می‌رسید.

 علاوه‌بر بیت کوین، اتر به‌عنوان دومین ارز مجازی بزرگ دنیا از نظر ارزش بازار هم سال جاری میلادی را با ۰.۵ درصد کاهش قیمت آغاز کرد و به ۱۱۹۵ دلار و ۶ سنت رسید. ارزش این ارز مجازی ۲.۱ درصد طی یک هفته گذشته کاهش یافته است.

نظرات بینندگان