arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۰۹۲۳
تاریخ انتشار: ۲۷ : ۱۵ - ۰۴ مرداد ۱۳۹۱

سفر 15 مقام بلندپایه سوری به تهران

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
یک هیئت از وزرا و مسئولان سوریه به ریاست عمر غلاونجی معاون نخست‌وزیر سوریه در امور خدمات (و وزیر ادارات داخلی) روز گذشته (سه‌شنبه 3 تیر/24 جولای) برای سفری سه روزه وارد تهران شدند.

وزنامه الوطن سوریه با اعلام این خبر تصریح کرد که در میان این وزرا، وزرای نفت، معادن، منابع آبی، بهداشت، مسکن و رئیس هیئت برنامه‌ریزی و همکاری بین‌المللی و رئیس بانک مرکزی سوریه هستند.

گفته می‌شود در این هیئت احمد عرنوس معاون وزیر خارجه سوریه و دو مسئول از وزارت کشور سوریه نیز حضور دارند.

بنا بر این گزارش، عبدالرضا قاسمیان مشاور اقتصادی سفارت ایران در دمشق اعلام کرده است که هدف این سفر، توسعه همکاری‌ اقتصادی دمشق و تهران با توجه به فشارهای اقتصادی چند کشور غربی و عربی است که بر سوریه و مردم آن وارد می‌شود.

الوطن نوشت که حجم تبادل بازرگانی ایران و سوریه 400 میلیون دلار است که خدمات فنی و مهندسی صادراتی ایران در حدود یک میلیارد و 700 میلیون دلار را باید بدان افزود.

الوطن افزود که توافقنامه اخیر تجارت آزاد دو کشور ماه گذشته اجرایی شده است و پیش‌بینی می‌شود که حجم مبادلات دو کشور به دو میلیارد دلار برسد.

سوریه به دلیل استواری در مواضع خود در حمایت از مردم و مقاومت منطقه در برابر آمریکا و رژیم صهیونیستی، تاکنون قربانی 17 دور تحریم اتحادیه اروپا و آمریکا شده است و در ماه‌های اخیر اعراب متحد آمریکا نیز به این تحریم‌های تحمیلی پیوسته‌اند.


منبع: خبرگزاری فارس
نظرات بینندگان