arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۰۹۸۰۱
تاریخ انتشار: ۵۱ : ۱۴ - ۱۷ دی ۱۴۰۱

نماد «ثروتم» و سرمایه‌گذاری هوشمندانه در سهام

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

در وضعیت اقتصادی امروز، اگر بازار سهام (بورس) را برای تنوع بخشیدن به سبد سرمایه‌گذاری خود انتخاب کرده‌اید، بهتر است به سمت گزینه‌های مطمئن‌تری مثل صندوق‌های سرمایه‌گذاری بروید. صندوق‌های سرمایه‌گذاری، گزینه‌های جذاب و متنوعی هستند که می‌توانید با خرید واحدهای آن‌ها ریسک سرمایه‌گذاری خود را به مقدار قابل توجهی کاهش دهید.

صندوق‌ها با سرمایه‌‌ی سرمایه‌گذاران در بازارهای مالی فعالیت کرده و اقدام به سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف و ایجاد سود می‌کنند. صندوق‌ها توسط تحلیلگران حرفه‌ای و کارشناسان خبره حوزه مالی و سرمایه‌گذاری تاسیس و مدیریت می‌شوند. همچنین صندوق‌های سرمایه‌گذاری مدیریت ریسک را به بهترین نحو انجام می‌دهند تا سودآورترین پرتفوی سرمایه‌گذاری را برای سرمایه‌گذاران خود ایجاد کنند.

بنابراین اگر می‌خواهید در سهام شرکت‌های مختلف موجود در تابلوهای بورس سرمایه‌گذاری کنید و در عین حال کنترل ریسک سرمایه‌گذاری‌تان را بر عهده متخصصان بگذارید، صندوق‌های سرمایه‌گذاری سهامی بهترین گزینه هستند. یکی از بهترین صندوق‌های قابل معامله سهامی، صندوق ثروت آفرین پارسیان است.

نماد «ثروتم» و سرمایه‌گذاری هوشمندانه در سهام

صندوق ثروت آفرین پارسیان در یک نگاه

صندوق ثروت آفرین پارسیان از نوع صندوق‌های در سهام و قابل معامله (ETF) است که توسط تأمین سرمایه لوتوس پارسیان تاسیس شده و تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار با نماد «ثروتم» در فرابورس ایران فعالیت دارد.

ریسک سرمایه‌گذاری در «ثروتم» به مراتب پایین‌تر از ریسک سرمایه‌گذاری مستقیم در بازار سهام است و برای سرمایه‌گذاران ریسک‌پذیری که خواهان سرمایه‌گذاری در بورس هستند اما دانش و زمان کافی برای تحلیل دائمی بازار بورس را ندارند، گزینه مناسبی محسوب می‌شود. مدیران حرفه‌ای این صندوق‌، منابع مالی آن را عمدتاً به خرید و فروش سهام شرکت‌ها در بازار سهام اختصاص می‌‏دهند تا بتوانند حداکثر بازدهی را برای سرمایه‌گذاران خود محقق کنند.

  • در نظر داشته باشید، ریسک صندوق‌های سهامی با بهره‌گیری از مدیریت حرفه‌ای و به کارگیری دانش تخصصی قابل کنترل است اما نمی‌توان سودآوری هیچ صندوق سهامی را به خصوص در کوتاه مدت تضمین کرد.

مهم‌ترین مزایای صندوق سرمایه‌گذاری ثروت آفرین پارسیان (نماد ثروتم)

یکی از اصلی‌ترین مزایای صندوق ثروت آفرین پارسیان، نقدشوندگی بالا به دلیل وجود رکن بازارگردان است. یعنی شما می‌توانید در لحظه اقدام به فروش واحدهای این صندوق کنید و پول حاصل از فروش واحدها را که در حساب کارگزاری‌تان موجود است را به خرید سایر فرصت‌های بازار سهام انتقال دهید. همچنین سرمایه‌گذاری در این صندوق مزایای دیگری نیز دارد:

  • سرمایه‌گذاری بسیار آسان از طریق سیستم معاملات آنلاین کارگزاری‌ها
  • ریسک کنترل شده در مقایسه با خرید مستقیم سهام به دلیل مدیریت حرفه‌ای
  • استفاده از مدیران حرفه‌ای جهت مدیریت سرمایه صندوق برای کسب بهترین بازده ممکن
  • معافیت مالیاتی معاملات واحدهای صندوق‌
  • شفافیت عملکرد و انتشار لحظه‌ای تغییرات قیمتی NAV
  • حداقل شدن محدودیت‌های معاملاتی سهام همچون توقف و بازگشایی نماد، گره معاملاتی، حجم مبنا و...
  • امکان سرمایه‌گذاری با مبالغ کم (امکان سرمایه‌گذاری با فقط ۵۰۰ هزار تومان در سیستم معاملات آنلاین کارگزاری‌ها)

سود در نماد «ثروتم» و نحوه‌ی خرید واحدهای صندوق

صندوق‌ ثروت آفرین پارسیان تقسیم سود دوره‌ای ندارد و سود سرمایه‌گذار از رشد قیمت هر واحد سرمایه‌گذاری به دست می‌آید. به عبارتی، سرمایه‌گذار در صورت افزایش قیمت واحدهای صندوق نسبت به قیمتی که خریداری کرده است، می‌تواند با فروش کل یا بخشی از واحدهای سرمایه‌گذاری خود در صندوق سود حاصل را برداشت کند.

در واقع اکثر صندوق‌های سهامی تقسیم سود دوره‌ای ندارند. دلیل این موضوع این است که عمده دارایی صندوق‌های سهامی در سهام شرکت‌های فعال در بورس و فرابورس (بازار سهام) سرمایه‌گذاری می‌شود و ماهیت پرریسک سرمایه‌گذاری در سهام و نوسانات بازار بورس باعث می‌شود تا پیش‌بینی دقیق از روند بازدهی صندوق امکان‌پذیر نباشد.

صندوق سرمایه‌گذاری‌ ثروت آفرین پارسیان از نوع صندوق‌های قابل معامله سهامی است لذا برای خرید واحدهای سرمایه‌گذاری «ثروتم» باید کد بورسی داشته باشید و از طریق سیستم معاملات آنلاین کارگزاری‌ها اقدام کنید. واحدهای سرمایه‌گذاری این صندوق با نماد «ثروتم» در فرابورس ایران معامله می‌شود.

نماد «ثروتم» و سرمایه‌گذاری هوشمندانه در سهام

صندوق ثروت آفرین پارسیان برای چه کسانی مناسب است؟

اگر علاقه‌مند به معامله در فضای کارگزاری هستید، ریسک‌پذیری بسیار بالا و تمایل به سرمایه‌گذاری در بازار سهام با دید بلندمدت دارید، صندوق سرمایه‌گذاری ثروت‌آفرین پارسیان برای شما مناسب است.

صندوق‌ ثروت آفرین پارسیان، یکی از بهترین صندوق‌های سهامی بازار است که تحت مدیریت تامین سرمایه لوتوس پارسیان فعالیت می‌کند. مدیریت این صندوق به عهده افراد متخصص و تحلیلگران درجه یک بازار بورس است که با تشکیل سبدی متنوع از دارایی‌های مختلف و مدیریت حرفه‌ای آن، ریسک سرمایه‌گذاری در بورس را به حداقل می‌رساند. برای آشنایی بیشتر با این صندوق به تارنمای رسمی تامین سرمایه لوتوس پارسیان به آدرس www.lotusib.ir مراجعه کنید.

نظرات بینندگان