arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۰۹۹۳۶
تاریخ انتشار: ۳۶ : ۱۵ - ۱۸ دی ۱۴۰۱

نماینده مجلس: چرا بانک‌ها برای پرداخت تسهیلات ۱۰۰ میلیونی ضامن می‌خواهند؟

علیرضا زندیان خطاب به وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: آیا خبر دارید در سیستم بانکی دستورات شما اجرایی نمی‌شود؟ شما اعلام کردید که برای ارائه وام ۱۰۰ میلیونی، ضامن نیاز نیست، اما برای دریافت این وام دو ضامن و برای تسهیلات ۵۰ میلیون تومانی یک ضامن به همراه سفته و چک گرفته می‌شود. یک بار به عنوان فردی عادی به بانک مراجعه کرده و درخواست وام دهید تا مشاهده کنید چطور با شما رفتار می‌شود.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

خانه ملت: نماینده مردم بیجار در مجلس از وضعیت پرداخت تسهیلات از سوی سیستم بانکی کشور انتقاد کرد.

 علیرضا زندیان در نشست علنی امروز (یکشنبه ۱۸ دی ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکری خطاب به وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: آقای خاندوزی آیا خبر دارید در سیستم بانکی دستورات شما اجرایی نمی‌شود؟ شما اعلام کردید که برای ارائه وام ۱۰۰ میلیونی، ضامن نیاز نیست، اما برای دریافت این وام دو ضامن و برای تسهیلات ۵۰ میلیون تومانی یک ضامن به همراه سفته و چک گرفته می‌شود. یک بار به عنوان فردی عادی به بانک مراجعه کرده و درخواست وام دهید تا مشاهده کنید چطور با شما رفتار می‌شود.

نماینده مردم بیجار در مجلس یازدهم خطاب به وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد: چرا از زمانی که روی کار آمده اید، هیچکدام از نیرو‌های زیرمجموعه تان پاسخگو نیستند؟! این امر نشان می‌دهد که از شما تبعیت نمی‌کنند یا رویه شما اینچنین است؟ آیا خبر از مشکلات آموزش و پرورش شهرستان‌ها دارید؟

وی در تذکری خطاب به وزیر صمت افزود: حقوق دولتی اخذ شده از معادن سنگ آهن خصوصاً از حوزه انتخابیه دریافت شده، اما یک ریال آن برای جاده‌های محدوده معادن حوزه انتخابیه هزینه نشده است. کامیون‌های زیادی از آنجا تردد می‌کنند و این امر موجب ناامنی است.

زندیان در تذکری خطاب به وزیر کشور از بلاتکلیفی منابع انسانی شهرداری‌ها انتقاد کرد و گفت: بسیاری از این افراد قراردادی و شرکتی با سابقه ۱۵ سال کار هستند که باید به شرایط آن‌ها رسیدگی شود. /

نظرات بینندگان