arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۱۰۲۰۳
تاریخ انتشار: ۳۲ : ۱۸ - ۲۰ دی ۱۴۰۱

وزیر کار: دولت تصمیمی درباره افزایش سن بازنشستگی نگرفته است

زیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه موضوع افزایش سن بازنشستگی در کرسی‌های نظریه پردازی مورد نقد و بررسی قرار گرفته است، گفت: تاکنون دولت تصمیمی در این رابطه اتخاذ نکرده است و قطعا هر آن چیزی که در مجلس در این زمینه تصویب شود، لازم الاجرا خواهد بود.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایرنا: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه موضوع افزایش سن بازنشستگی در کرسی‌های نظریه پردازی مورد نقد و بررسی قرار گرفته است، گفت: تاکنون دولت تصمیمی در این رابطه اتخاذ نکرده است و قطعا هر آن چیزی که در مجلس در این زمینه تصویب شود، لازم الاجرا خواهد بود.

صولت مرتضوی روز سه شنبه پس از پایان نشست خود با اعضای کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: حسب دعوت ریاست کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، ما امروز به اتفاق همکاران عزیزمان در صندوق تامین اجتماعی و صندوق بازنشستگی کشوری در این کمیسیون حاضر شدیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه این جلسه به منظور بررسی و ارائه گزارش کار در حوزه انرژی نظیر پترو پالایشگاه‌ها، پتروشیمی‌ها و نیروگاه‌ها بود، تاکید کرد: به واقع وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این بخش‌ها کارخانجاتی دارد که بحمدالله با تمام توان و به منظور افزایش تولید فعالیت می‌کند، بنابراین امروز ما در زمینه موضوعات مورد اشاره، گزارشی از شرح عملکرد، بیان مشکلات فرارو و تشریک مساعی برای رفع آنها به نمایندگان ارائه کردیم.

مرتضوی بیان کرد: این گزارش در چند بخش ارائه شد؛ همکاران ما در این جلسه درباره حوزه پالایشگاه‌ها، پترو پالایشگاه‌ها، پتروشیمی‌ها، نیروگاه‌ها و تکالیفی که قانون گذار به منظور ایجاد پنل‌های خورشیدی برای خانواده‌های تحت پوشش بهزیستی مدنظر قرار داده، گزارشی ارائه کردند.

وی در ادامه در پاسخ به سوالی مبنی براینکه با نزدیکی به ایام بررسی بودجه ۱۴۰۲ و برنامه هفتم توسعه آیا دولت با افزایش سن بازنشستگی موافق هست و یا خیر؟ گفت: ایده‌های مختلفی درباره اصلاح ساختارها مطرح هست این موضوع به ویژه در کرسی‌های نظریه پردازی مورد نقد و بررسی قرار گرفته است.

وزیر تعاون تاکید کرد: با این حال تاکنون دولت تصمیمی در این رابطه اتخاذ نکرده است و قطعا هر آن چیزی که در مجلس شورای اسلامی تصویب شود لازم الاجرا خواهد بود. البته برخی از صاحبنظران مشکلات در زمینه عدم توازن در منابع و مصارف ما را در این حوزه تعریف کرده اند که امیدواریم با اصلاح پارامترها بخشی از این مشکلات برطرف شود.

مرتضوی درباره چرایی عدم برداشت یارانه واریزی به حساب برخی مردم بیان کرد: این مساله مربوط به عده کمی از جامعه بوده و این عده از اعتراض کنندگان به عدم پرداخت یارانه بودند، لذا دولت در بازه زمانی این موضوع، دستور داد که این منابع به حساب افراد واریز شود؛ از این رو در این بخش تعداد کثیری شناسایی شدند و استحقاق داشتند و ما مشغول بررسی شرایط مابقی افراد هستیم و ان شاءالله در آینده نزدیک این افراد هم تعیین تکلیف خواهد شد

نظرات بینندگان