arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۱۰۶۸۸
تاریخ انتشار: ۴۶ : ۱۵ - ۲۴ دی ۱۴۰۱

آماده‌باش کامل مدیریت بحران برای سرما و بارش برف در تهران

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران با اشاره به آغاز فعالیت سامانه بارشی برف در این استان گفت: اخطارهای لازم برای انجام اقدامات پیشگیرانه برای عبور و مرور ایمن به دستگاه های اجرایی صادر شده و در این زمینه قصوری پذیرفتنی نیست.  
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
 ایسنا:مدیرکل مدیریت بحران استان تهران با اشاره به آغاز فعالیت سامانه بارشی برف در این استان گفت: اخطارهای لازم برای انجام اقدامات پیشگیرانه برای عبور و مرور ایمن به دستگاه های اجرایی صادر شده و در این زمینه قصوری پذیرفتنی نیست.  
 
 حامد یزدی مهر با اشاره به صدور هشدار نارنجی هواشناسی مبنی بر آغاز فعالیت سامانه بارشی برف در استان تهران گفت: طبق پیش‌بینی‌های صورت گرفته فعالیت این سامانه بارشی از پایان امروز شنبه ۲۴ دی ماه آغاز و تا پایان فردا یکشنبه ۲۵ دی ماه ادامه خواهد یافت.
 
یزدی مهر با تاکید بر اینکه با پیش‌بینی‌های انجام شده غافلگیری دستگاه‌های اجرایی قابل توجیه نیست گفت: طبق هشدار صادر شده از سوی مدیریت بحران به دستگاه‌های اجرایی و خدمات‌رسان از همه شهرداران، بخشداران  و فرمانداران می‌خواهیم تمهیدات لازم را بیاندیشند.  
 
مدیرکل مدیریت بحران استان تهران بر انجام عملیات شن و نمک پاشی در محورهای مواصلاتی، جاده‌ها و معابر استان تاکید کرد و گفت: ضروری است که شهرداران مناطق ۲۲گانه استان تهران نیز نسبت به رصد و پایش محورهای داخلی شهرها برای عبور و مرور ایمن خودروها اقدامات پیشگیرانه را انجام دهند چرا که قصور در این خصوص پذیرفتنی نخواهد بود.  
 
وی افزود: طبق پیش بینی‌ها پس از بارش برف ماندگاری یخ و لغزندگی معابر مورد انتظار است که با تمهیدات و انجام اقدامات پیشگیرانه توسط دهیاری ها، بخشداری ها و شهرداری ها و فرمانداری های استان به خصوص در نیمه شمالی و ارتفاعات از بار حوادث احتمالی کاسته خواهد شد.  
 
مدیرکل مدیریت بحران استان تهران در ادامه بر لزوم صرفه جویی در منابع انرژی به خصوص گاز در فصل زمستان تاکید کرد و گفت: با توجه به تمهیدات اندیشیده شده و تعطیلی‌های صورت گرفته از مردم همیشه همراه می‌خواهیم حمایت و مشارکت خود را در این زمینه داشته باشند و با مصرف حداقلی و مدیریت صحیح امکان استفاده از گاز پایدار را برای سایر هموطنان فراهم کنند.
 
وی همچنین بر ضرورت پرهیز از سفرهای غیر ضرور و آماده باش دستگاه امدادرسان شهری و جاده‌ای تاکید کرد و گفت: با فعالیت سامانه بارشی احتمال کاهش دید و لغزندگی محورهای کوهستانی وجود دارد، لذا از رانندگان میخواهیم ایمنی سفر را رعایت کنند و حتی المقدور در مسیرهای کوهستانی و برف گی  حاضر نشوند.
نظرات بینندگان