arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۱۱۳۹۰
تاریخ انتشار: ۰۹ : ۲۱ - ۲۸ دی ۱۴۰۱

طالبان: ۱۲ هزار زندانی داریم ولی هیچ زندانی سیاسی نداریم

اداره تنظیم امور زندان‌های حکومت طالبان می‌گوید در کابل و ولایات افغانستان حدود دوازده و نیم هزار نفر زندانی هستند، اما در بین آن‌ها هیچ «زندانی سیاسی یا مخالف حکومت» وجود ندارد. این اظهارات درحالی ابراز می‌شود که اداره استخبارات طالبان هر از گاهی از بازداشت افراد وابسته به گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) یا «جبهه مقاومت ملی» در کابل، پنجشیر و برخی مناطق دیگر خبر می‌دهد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

بی بی سی: اداره تنظیم امور زندان‌های حکومت طالبان می‌گوید در کابل و ولایات افغانستان حدود دوازده و نیم هزار نفر زندانی هستند، اما در بین آنها هیچ «زندانی سیاسی یا مخالف حکومت» وجود ندارد.

این اظهارات درحالی ابراز می‌شود که اداره استخبارات طالبان هر از گاهی از بازداشت افراد وابسته به گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) یا «جبهه مقاومت ملی» در کابل، پنجشیر و برخی مناطق دیگر خبر می‌دهد.

چنین به نظر می‌رسد که زندانیان مخالف حاکمیت طالبان در زندان نه بلکه در توقیف‌خانه‌های استخبارات نگهداری آنها می‌شوند.

با ورود طالبان به کابل و مرکز ولایات، زندان‌های افغانستان خالی و همه زندانی‌ها آزاد شده بودند.

به گفته مسئولان حالا هشت صد زن نیز در کابل و ولایات زندانی هستند که شماری از آنها با کودکان شان شب و روز را در حبس سپری می‌کنند.

کمیته بین‌المللی صلیب سرخ – ICRC  گفته است که از وضعیت در زندان‌ها نظارت می‎‌کند و به بیش از ۱۲ هزار زندانی سه وعده غذا تهیه می‌کند.

نظرات بینندگان