arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۱۱۴۳۵
تاریخ انتشار: ۱۷ : ۱۰ - ۲۹ دی ۱۴۰۱

ماندگاری هوای سرد برای اکثر نقاط کشور/ هوای تهران همچنان ناسالم برای تمام گروه‌ها

کارشناس هواشناسی با بیان اینکه افزایش آلاینده‌ها را در شهرهای پرجمعیت و صنعتی خواهیم داشت گفت: شاخص هوای تهران همچنان برای همه افراد جامعه ناسالم است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایرنا: کارشناس هواشناسی با بیان اینکه افزایش آلاینده‌ها را در شهرهای پرجمعیت و صنعتی خواهیم داشت گفت: شاخص هوای تهران همچنان برای همه افراد جامعه ناسالم است.

به گزارش وزارت راه و شهرسازی، فریبا گودرزی با بیان اینکه تا چند روز آینده تدوام انباشت آلاینده ها در شهرهای پرجمعیت و صنعتی پیش بینی می شود اظهار داشت: تا روز دوشنبه هفته آینده پدیده غالب در اکثر نقاط کشور به ویژه مناطق شمال شرقی ماندگاری هوای سرد و کاهش دما را خواهیم داشت.

وی با توصیه به هموطنان در مصرف منابع انرژی تصریح کرد: ممکن است با برودت هوا، یخبندان جاده‌ها، لوله‌های آب و آسیب رسیدن به مزارع کشاورزی و بخش های صنعتی رخ دهد؛ لذا از هموطنان درخواست داریم برای جلوگیری از خسارت تمهیدات لازم را مد نظر داشته باشند.

کارشناس سازمان هواشناسی با تاکید بر اینکه در چند روز آینده در برخی نقاط کشور بارش‌های پراکنده باران پیش بینی می‌شود افزود: از امروز بعداز ظهر در نواحی شرقی کشور وزش بادهای شدید همراه با گرد و خاک پیش بینی می‌شود.

به گفته گودرزی از امروز تا روز دوشنبه خلیج فارس، دریای عمان و تنگه هرمز مواج و متلاطم خواهد بود.

وی با بیان اینکه افزایش آلاینده ها را در شهر های پرجمعیت و صنعتی خواهیم داشت اعلام کرد: شاخص هوای تهران همچنان برای همه افراد جامعه ناسالم است و پیش بینی می‌شود دمای هوای پایتخت نیز کاهشی باشد.

نظرات بینندگان