arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۱۱۵۶۸
تاریخ انتشار: ۲۲ : ۱۸ - ۳۰ دی ۱۴۰۱

اختلاف در اتحادیه اروپا بر سر قرار دادن سپاه در لیست تروریسم

لارنس نورمن خبرنگار وال استریت ژورنال در توئیتی نوشت: یک مقام ارشد اتحادیه اروپا در پاسخ به پرسشی درباره قرار دادن سپاه در لیست سازمان‌های تروریستی گفت: «فکر می‌کنم این ایده خوبی نیست، زیرا شما را از پیشبرد مسائل دیگر باز می‌دارد.» این خبرنگار افزود: بنابراین دیدگاه‌های متفاوتی در بروکسل وجود دارد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

لارنس نورمن خبرنگار وال استریت ژورنال در توئیتی نوشت: یک مقام ارشد اتحادیه اروپا در پاسخ به پرسشی درباره قرار دادن سپاه در لیست سازمان های تروریستی گفت: «فکر می‌کنم این ایده خوبی نیست، زیرا شما را از پیشبرد مسائل دیگر باز می‌دارد.»

به گزارش سرویس بین المل «انتخاب»؛ این خبرنگار افزود: بنابراین دیدگاه های متفاوتی در بروکسل وجود دارد. اورسولا فون در لاین [رئیس کمیسیون اروپا] این هفته گفت که از پیشنهاد [قرار دادن سپاه در لیست سازمان های تروریستی] حمایت می کند.

در ادامه توئیت لارنس نورمن آمده است: این مقام مسئول می گوید همانطور که آمریکا موافقت کرده بود پس از احیای توافق، در مورد موضوع حضور سپاه در فهرست سازمان‌های تروریستی خارجی FTO گفتگو کند (توجه داشته باشید بحث، نه لغو)، اتحادیه اروپا نیز در صورت احیای برجام (هر چند بسیار بعید است)، اگر سپاه را در لیست سازمان های تروریستی قرار داده باشد، باید این کار را انجام دهد. "ما باید در مورد آن مذاکره کنیم؟ بله."

نظرات بینندگان