arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۱۱۶۸۹
تاریخ انتشار: ۵۴ : ۱۳ - ۰۱ بهمن ۱۴۰۱

مواردی که باید در زمان طراحی کارت اعمال کنید!

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

کسب‌و‌کار کوچکی دارید و می‌خواهید آن را با استفاده از ترفند خاصی رونق بخشید؟ فکر می‌کنید تا حد کافی شغل‌تان برای افراد دیگر تعریف نشده است؟ برای اینکه تمامی این افکار را پایان دهید، باید قدمی در جهت ساخت یک کارت ویزیت بردارید که نشان از کسب‌و‌کار‌تان داشته و اطلاعات شما و مغازه یا فروشگاهتان روی آن درج شده باشد. چنین برگه‌ای باید تا حدی زیبا و مرتبط با شغل‌تان باشد که افراد را به سمت خود جذب کند، تا وقتی به شما نیاز داشتند، برای زنگ‌زدن یا رجوع به سایت‌تان از آن استفاده کنند.

کمتر کسی فکر می‌کند با داشتن یک فروشگاه یا حتی مغازه کوچکی برای فروش مرغ و ماهی، می‌تواند کارت ویزیت داشته باشد! اما اگر شما در این شغل فعالیت می‌کنید، از تاثیر این کار بر‌ روی درآمد خود غافل نشوید. اینکه بتوانید چند نوع بازاریابی را در یک مجموعه کامل جمع‌آوری کنید، کار بسیار هوشمندانه‌ای است. با دادن یک یا چند کارت به مشتری‌تان می‌توانید مشتری‌های دیگر را هم جذب کنید. البته این روش تا زمانی که شما هم بتوانید کار‌تان را درست انجام دهید، تضمینی است.

ساخت کارت برای فروشگاه مرغ و ماهی باید چگونه باشد؟

در این زمینه می‌توان نظرات را از دید بسیاری از افراد مطرح کرد؛ یک طراح، یک فروشنده مرغ و ماهی و یک خریدار می‌توانند در چنین مسئله‌ای با زوایای مختلف دخیل باشند. فرض کنید به‌عنوان یک طراح کارت ویزیت قصد دارید برای چنین شغلی طراحی انجام دهید؛ باید از چه زاویه‌ای به آن نگاه کنید؟ اولین کاری که باید انجام دهید این است که چنین شغلی را بررسی کرده و با برخی خصوصیات آن آشنا شوید.

با اینکه مغازه یا فروشگاه مرغ را می‌توان در بسیاری از مغازه‌های سطح شهر پیدا کرد، اما کمتر فروشگاهی پیدا می‌شود که ماهی هم بفروشد. این 2 خوراک را می‌توان با مواد مختلفی مزه‌دار کرده و آن‌ها را با شیوه‌های گوناگونی طبخ کرد. با این حال، فروش مرغ و ماهی کاری بسیار پر‌سود است. یک طراح باید چنین مسائلی را هم در نظر گرفته و برخی عوامل مهم در طرح کارت ویزیت مرغ و ماهی را برجسته‌تر نشان دهد. برای مثال، با وجود اینکه تا به حال کمتر به ماهی توجه شده، پس بهتر است تصویر ماهی کمی برجسته‌تر باشد.

کسی که چنین برگه یا ورقی را به‌عنوان خریدار دریافت می‌کند، باید با ویژگی‌هایی رو‌‎به‌رو شود که او را جذب کند. در طراحی برای این نوع کسب‌و‌کار، باید از فضای صنعتی بیرون آمده و از جزئیاتی استفاده شود که با این شغل ارتباط دارند. اگر صاحب فروشگاه بزرگی هستید، می‌توانید تصویر کلی فروشگاه خود را روی چنین برگه‌ای چاپ کرده و فضای باقی‌مانده را به دیگر تصاویر و اطلاعات آن اختصاص دهید. با اینکه طراح تخصص لازم را دارد، اما شما هم باید به‌عنوان صاحب مغازه خواسته‌های خود را بیان کنید.

اگر بخواهید با یک تیم متخصص همکاری کنید، همه چیز برایتان حاضر و آماده بوده و برخی آیتم‌ها طبق کسب‌و‌کار‌تان، از پیش تعیین شده است.

مواردی که باید در زمان طراحی کارت اعمال کنید!

مسائلی که باید در مورد عطاری بدانید!

این شغل هم همانند فروش مرغ و ماهی برای داشتن یک کارت ویزیت، نیاز به بررسی‌های اولیه دارد. اینکه گیاهان نقش ویژه‌ای در زندگی ما انسان‌ها دارند، بر هیچ فردی پوشیده نیست. از زمان‌های دور تا به حال، بسیاری از گیاهان توانستند خاصیت دارویی و شفا‌بخش خود را نشان دهند. چنین دارو‌هایی طبیعی بوده و اگر به اندازه کافی مصرف شوند، تاثیر خود را داشته و بدون اینکه عوارض خاصی داشته باشند، روی سلامتی تاثیر‌ می‌گذارند. استفاده از گیاهان دارویی ارتباطی به منطقه خاصی نداشته و تمامی افراد می‌توانند آن‌ها را تهیه کنند.

اگر بخواهید طرح کارت عطاری را طراحی کرده و آن را چاپ کنید، بهتر است کمی بیشتر با چنین شغلی آشنا شوید. واژه عطار در فرهنگ فارسی به کسی گفته می‌شود که عطر فروش یا داروفروش است. این کلمه در نگاهی کلی‌تر که با واژه (Herbalist) شناخته می‌شود، عنوان گیاه‌شناس گیاهان دارویی را به خود می‌گیرد.

مواردی که باید در زمان طراحی کارت اعمال کنید!

خصوصیات کارت طراحی شده برای عطاری

کارت ویزیت عطاری باید دارای برخی خصوصیات باشد که آن را از مدل‌های دیگر متمایز کند. برای این مورد در چنین شغلی لازم است تمامی موارد همچون رنگ، فونت و تصاویر با آن هماهنگی داشته باشند. برای مثال، نهادن تصویری از ادویه‌ها و گیاهان مختلف یا عرق‌های گیاهی گوناگون روی برگه، می‌تواند با چنین شغلی همخوانی داشته باشد. رنگ‌های سبز و قهوه‌ای روی زمینه سفید می‌توانند جلوه خود را مشخص کرده و نشان‌دهنده شغل عطاری باشند.

البته این موضوع هم باید دقت شود که علاوه بر تصاویر، حالت خاصی هم روی چنین برگه‌ای چاپ گردد. توجه به برخی نکات ریز می‌تواند در نهایت چیز جذابی را تحویل مشتری دهد. شما به‌عنوان یک عطار ترجیح می‌دهید چیزی که تنها حاوی اطلاعات شماره تماس و نشانی است را به مشتری بدهید یا کارتی که روی آن کار شده و جذاب است؟! کارت ویزیت، برای هر شغلی که باید برای مخاطب اشتیاق ایجاد کند. وقتی بتوانید این مورد را درج کنید که پیش از خرید به مشتری در مورد گیاهان مشورت می‌دهید، این موضوع می‌تواند چنین اشتیاقی را در افراد به وجود آورد.

مواردی که باید در زمان طراحی کارت اعمال کنید!

دریافت طرح اختصاصی کارت ویزیت از ایران طرح

اگر می‌خواهید در مورد شغلتان طرحی اختصاصی برای کارت خود داشته باشید، بهتر است ایران طرح را انتخاب کنید. تمامی برگه‌هایی که در این مجموعه چاپ می‌شوند، به‌صورت دو‌طرفه بوده و اندازه 6 * 9 دارد. رزولوشن 300 برای تمامی طرح‌ها اعمال می‌شود. اما اگر نخواهید همه چیز را به‌صورت اختصاصی انجام دهید، می‌توانید از بخش دانلود طرح، ایده بگیرید.  

نظرات بینندگان