arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۱۲۹۴
تاریخ انتشار: ۰۷ : ۰۶ - ۰۸ مرداد ۱۳۹۱
ارزیابی یک مرکز «مهم استراتژیک» ایران:

برخی مسئولان می‌خواهند با گرانی‌ها تلافی کنند

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
تقریبا همگان یا خود در صف هاي طولاني توزيع مرغ بوده اند و یا دست کم تصاویر پر ازدحام صفوف خرید مرغ دولتی را دیده اند.

به گزارش جهان، این تصاویر تلخ که گویای یک نوع سوءمديريت در زمينه برنامه ریزی برای تولید و توزيع كالاهاست،‌ موجب بهره برداری کلان و البته تاسف بار رسانه های بیگانه در دست انداختن و تمسخر مردم و مسئولان کشورمان شده و حتی برخی محافل شعارزده غربی این صحنه ها را نشانه موثر افتادن تحريم های ضدایرانی تلقی کرده اند!

فارغ از این ادعاهای رسانه ای و بی مبنا، اما بی تردید ايستادن در صفوف طولانی خرید مرغ و تلف شدن زمان زيادي از وقت و انرژي مردم، هرگز روشی مناسبی براي توزيع اقلام پرمصرف نيست؛ بویژه در گرمای تابستان و همزمان با روزه داری مردم.

معمولا درگيري هاي لفظي بين مردم و تضييع حقوق بانوان و افراد كم توان و سالمند بخش جدايي ناپذير از اين روش توزيع است. در ضمن ناديده گرفتن شان افراد و احساس خرد شدن شخصيت، موجبات ناراحتي ايشان خواهد شد.

در کنار برخی بی تدبیر ها، تقریبا آشکار است که عده اي هم مصرند تا خاطرات صف هاي طولاني چون نفت و گاز و ... دهه شصت را براي مردم زنده كنند و با ايجاد يك موج نارضايتي در داخل كشور موجبات سرخوردگي مردم را فراهم و از طرفي محصول سیاسی خود را نیز برداشت کنند.

در تایید این مدعا می توان به ارزیابی جدید یک مرکز مهم استراتژیک کشور اشاره کرد که نشان می دهد برخی مسئولان و رسانه ها در اقدامی سیاسی و تلافی جویانه و بدون توجه به فضای تحریم، اقدام به سیاه نمایی و بزرگ نمایی مشکلات اقتصادی کرده و ضریب بالایی به برخی گرانی ها و کمبودها داده اند.

محافل و رسانه های بیگانه هم که با تمام توان به دنبال اثرگذاری تحریم ها و علنی کردن آن هستند، در این مسیر با سیاسیون منفعت طلب داخلی همسو هستند؛ گویا این دو جبهه همچون دسته های یک قیچی به دنبال بردن امید مردم دست کم از مسئولان کنونی هستند و رضایت و رفاه حال مردم برای ایشان کمترین اهمیتی ندارد.

در همین راستا بود که رهبر انقلاب اسلامي در دیدار اخیرشان با مسئولان نظام، تأكيد كردند: هدف دشمن از فشارهاي اقتصادي در شرايط كنوني، لطمه زدن به «رشد و رفاه ملي» و ايجاد مشكل براي مردم بمنظور دلسرد و جدا كردن آنان از نظام اسلامي است.
بر پایه این واقعیت ها امید و انتظار می رود، مسئولان امنیتی و قضایی با کلان مفسدان میلیاردر و سیاسیون با نفوذی که همسو با دشمنان در حال آشفته کردن بازار و مخدوش کردن فضای روانی جامعه و ملتهب کردن اوضاع اقتصادی هستند، برخورد جدی کنند.

در عین حال سوءمدیریت ها و اقدامات غیرکارشناسی مسئولان اقتصادی هم باید متوقف شود و جای خود را به تصمیمات برنامه ریزی شده و اطمینان بخش بدهد تا بار دیگر اخم بازار کشور بر روی مردم شکسته شود.
نظرات بینندگان