arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۱۳۶۰۵
تاریخ انتشار: ۴۴ : ۱۱ - ۱۵ بهمن ۱۴۰۱

وزیر اقتصاد: رشد اقتصادی ایران در سال آینده ۲.۵ درصد پیش بینی شده / شیب نمودار بیکاری در حال کاهش است / پرداخت تسهیلات بیش از اندازه تورم‌زا خواهد بود

وزیر اقتصاد گفت: رشد اقتصادی سال آینده برای بسیاری از کشور‌های دنیا ۱.۷ دهم درصد پیش‌بینی شده و برای ایران ۲.۵ درصد اعلام شده است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

تسنیم: وزیر اقتصاد از پیش‌بینی رشد اقتصادی ۲.۵ درصدی ایران در سال ۱۴۰۲ خبر داد.

سیداحسان خاندوزی وزیر اقتصاد و دارایی در جمع فعالان اقتصادی بابل حضور یافت و از نزدیک با مشکلات تولید کنندگان آشنا شد.

وزیر اقتصاد و دارایی در این نشست با بیان اینکه رشد اقتصادی سال آینده برای بسیاری از کشور‌های دنیا ۱.۷ دهم درصد پیش‌بینی شده و برای ایران ۲.۵ درصد اعلام شده است، از برنامه‌ریزی اقتصادی دولت برای سال ۱۴۰۲ خبر داد و اظهار داشت: مازندران با تولید برنج و مرکبات سهم عمده‌ای در تولید دارد و همه مشکلات فعالان اقتصادی را قبول دارم.

وی با اشاره به رشد فعالیت‌های صادراتی با وجود تحریم‌ها در کشور عنوان کرد: شاهد رشد صادرات محصولات غیرنفتی بوده‌ایم؛ آمار صادراتی امسال بیشتر از سال‌های گذشته بوده است.

وزیر اقتصاد با بیان اینکه شیب نمودار بیکاری در حال کاهش است، تصریح کرد: فعالیت‌های زیادی در حوزه اشتغالزایی صورت گرفته است.

خاندوزی به افزایش حجم سرمایه‌گذاری در ۴۴ سال گذشته در مازندران اشاره کرد و گفت: مشکلات صدور مجوز‌های کسب و کار در یکسال گذشته برطرف شده است.

وزیر اقتصاد در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه نرخ مالیات از ۲۵ درصد به ۲۰ درصد رسید و برای سال آینده نیز نرخ سود کاهش می‌یابد؛ از حمایت همه‌جانبه دولت از کشاورزان خبر داد و افزود: قیمت محصولات کشاورزی باید برای تولید‌کننده، مصرف‌کننده و کشاورزان به صرفه شود لذا سیاست‌گذاری در اقتصاد هنر بده و بستان بوده و بسیاری از دشواری‌ها با حمایت دولت و مجلس باید برطرف شود.

وی به رشد تقاضای واحد‌های تولیدی برای دریافت تسهیلات در شرایط تورمی اشاره کرد و اظهار داشت: پرداخت تسهیلات بیش از اندازه تورم‌زا خواهد بود.

خاندروزی خواستار رقابتی شدن تولید محصولات شد و ادامه داد: نیازمند سیاست‌گذاری در زمینه تولید محصولات واحد‌های تولیدی هستیم.

وی با تاکید بر حمایت دولت سیزدهم از سرمایه‌گذاران، از حل و فصل برخی مشکلات فعالان تولیدی خبر داد.

در این جلسه فعالان اقتصادی با طرح مشکلات خود خواهان کاهش سیاست انقباضی بانک‌ها و حمایت از واحد‌های تولیدی شدند.

نظرات بینندگان