arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۱۸۳۲۳
تاریخ انتشار: ۵۲ : ۱۸ - ۱۸ اسفند ۱۴۰۱

سید حسن نصرالله: پروژه آمریکا در منطقه شکست خورد

سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان گفت که مقاومت همان امیدی است که پیروزیهای سریعی بر دشمن اسرائیلی رقم زد و آمریکا در پروژه خاورمیانه ای خود شکست خورد
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایرنا: سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان گفت که مقاومت همان امیدی است که پیروزیهای سریعی بر دشمن اسرائیلی رقم زد و آمریکا در پروژه خاورمیانه ای خود شکست خورد.

سید حسن نصرالله در سخنرانی خود به مناسبت سالروز تاسیسی موسسه تربیت و تعلیم اسلامی و ولادت باسعادت حضرت امام مهدی (عج) گفت: همه تلاش های خود را برای حفظ و تقویت بنیان موسسه تربیت و تعلیم اسلامی بکار خواهیم برد و دامنه فعالیت آن را گسترش خواهیم داد.

وی با اشاره به وضعیت ناگوار فرهنگی و انحطاط اخلاقی در جوامع غربی و ترویج رفتارهای غیراخلاقی و بی بند و باری از سوی آمریکا گفت: وزارت خارجه آمریکا از همه سفارتخانه های خود خواسته است که در کشورهایی که فعالیت می کنند، همجنس گرایی را ترویج و و از آن دفاع کنند و هرکسی نیز که با آن مخالفت کنند، محکوم کنند. آمریکا همه اینها را هدفمند انجام می دهد.

دبیرکل حزب الله همچنین درباره آسیب های اجتماعی و خطراتی که جوانان را تهدید می کند، گفت که مواد مخدر یکی دیگر از تهدیدهای خطرناک خصوصا در مدارس است و کسی که آن را ترویج می کند، از بدترین مفسدان روی زمین است و در مقابله با این خطر بزرگ دو راه وجود دارد که نخست باید نتایج را درمان کرد و براساس آن اگر فردی معتاد شد با برنامه و پزشکی و روان کاوی او را درمان کرد و یا تجار را بازداشت و زندانی کرد اما. روش دیگر این است که با الگوبرداری از راه انبیاء الهی در راستای تقویت بهبود شرایط روحی و روانی نسل ها و تعلیم و تربیت آنها گام برداشت. بر این اساس، اگر جوانان درخصوص پرهیز از ارتکاب گناه و معصیت و هرچه بدی هست، تربیت کنیم و این ارزش ها در ذهن و وجود آنها ملکه شود، آنها در مقابل آسیب ها و فسادها و هرگونه انحطاط و خشونتی مصون می شوند.

وی همچنین به خشونت و نا امنی در آمریکا اشاره کرد و گفت که روزی نیست که یک دانش آموز هم کلاسی خود یا معلم خود را نکشد.

دبیرکل حزب الله در بخش دیگری از سخنرانی خود به ولادت با سعادت حضرت امام مهدی (عج) اشاره کرد و گفت: مهمترین پیام و فرهنگ امید است. امید به آینده، یعنی درهای بسته شده وجود ندارد و تاریکی برای همیشه نیست و بدنبال آن نور و روشنایی است و ظلم مطلق وجود ندارد و عدالت است. امید حزئی از فرهنگ دینی است. کسی که به خداوند ایمان دارد، چیزی به نام ناامیدی نیست.

وی گفت: خطرناکترین یاس و ناامیدی، قبول به اشغالگری و قبول شروط اشغالگری و تسلیم شدن است. اما مقاومت در لبنان با همه گروهها از منظر امید به حرکت درآمد و تاکید کرد که می توانیم به این دشمن را شکست دهیم و به دوران سرکشی اسرائیل پایان دهیم و این ارتش را که شکست ناپذیر عنوان شده بود، از بین ببریم. مقاومت نتیجه امید بود و تسلیم شدن نتیجه یاس. مقاومت پیروزیهای عظیمی با امید به دست آورد.

سید حسن نصرالله گفت: مقاومت همان امیدی است که پیروزیهای سریعی علیه دشمن اسرائیلی رقم زد. در سال ۲۰۰۰ میلادی، مقاومت با این امید ادامه داد و در سال ۲۰۰۶ میلادی مقاومت با امید پایداری و استقامت کرد.

وی تاکید کرد: آمریکا در عراق و افغانستان شکست خورد و پروژه اش در خاورمیانه در هم شکسته شد.

دبیرکل حزب الله گفت: دشمن کشتار و کوچاندن و ویران کردن خانه ها را نیز با هدف تقویت روحیه یاس و ناامیدی در ما مرتکب شد.

وی به کشتار بئر العبد در سال ۱۹۸۵ میلادی اشاره کرد و گفت: بیش از ۷۵ نفر شهید و ۲۷۰ نفر دیگر زخمی شدند و هدف از این کشتار که با دستور آمریکا بود، ایجاد یاس و ناامیدی در قلوب ما بود.

سید حسن نصرالله گفت: به همه کسانی که ما را به کشتن و محاصره تهدید می کنند تاکید می کنیم که با کشتن تسلیم نمی شویم و اراده ما اصلا متزلزل نمی شود.

وی افزود: ما احساس ضعف نخواهیم کرد زیرا به خداوند، ملت و نسل و جوانان خود ایمان راسخ داریم. انتظار تسلیم شدن از ما نداشته باشید.

سید حسن نصرالله درباره بحران سیاسی داخلی لبنان گفت که درهای راه حل باز است و نباید تسلیم شروط بین المللی و منطقه ای شد و کسانی که تسلیم شدند، موفق نشده اند. تسلیم نخواهیم شد و راه حل ها وجود دارد و باید امنیت با همکاری باقی بماند.

نظرات بینندگان