arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۱۸۵۲۱
تاریخ انتشار: ۲۴ : ۱۴ - ۲۰ اسفند ۱۴۰۱

7 راهکار برای رزرو پرواز ارزان در تور کیش 1402

در حوزه گردشگری برای هر شهر زمان‌هایی به نام پیک سفر وجود دارد. در این ایام، مسافران زیادی به آن منطقه سفر می‌کنند. هرچقدر که تقاضا برای سفر بیشتر شود، قیمت پروازها نیز افزایش پیدا می‌کند. ایام پیک سفر کیش نیز در فروردین، نیمه مرداد تا آخر شهریور، عید نوروز و سه ماه فصل زمستان است. در این زمان‌ها قیمت پرواز کیش به حداکثر نرخ مصوب می‌رسد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

7 راهکار برای رزرو پرواز ارزان در تور کیش 1402

در قانون جدید، پروازهای کیش نرخ مصوبی دارند. یعنی ایرلاین‌ها و چارترکننده‌ها اجازه فروش بلیت هواپیما با قیمت بالاتر از نرخ مصوب را ندارند. به همین دلیل در حال حاضر نوسان قیمت‌ها کمتر شده و ایرلاین و چارترکننده‌ها نیز اجازه تعیین قیمت‌های نجومی ندارد. اما این قیمت مصوب نیز هرچند وقت یک‌بار بالا و پایین می‌رود. نمی‌شود برای رزرو پرواز ارزان به آن متکی بود. به‌غیراز قانون نرخ مصوب پروازهای کیش، 7 عامل دیگر نیز بر روی قیمت‌ها تأثیرگذار هستند. با یادگیری این عوامل امکان رزرو پرواز ارزان برای تور کیش در سال 1402 وجود دارد.

1. رزرو پرواز کیش در بهترین زمان از لحاظ قیمت

در حوزه گردشگری برای هر شهر زمان‌هایی به نام پیک سفر وجود دارد. در این ایام، مسافران زیادی به آن منطقه سفر می‌کنند. هرچقدر که تقاضا برای سفر بیشتر شود، قیمت پروازها نیز افزایش پیدا می‌کند. ایام پیک سفر کیش نیز در فروردین، نیمه مرداد تا آخر شهریور، عید نوروز و سه ماه فصل زمستان است. در این زمان‌ها قیمت پرواز کیش به حداکثر نرخ مصوب می‌رسد.

تکمیل ظرفیت پروازهای کیش در ایام پیک سفر

در پیک سفر به‌غیراز افزایش قیمت، پروازها سریعاً پر می‌شوند. به شکلی که حتی به‌سختی می‌توان یک صندلی خالی برای رزرو پیدا کرد. در این مواقع بایستی حداقل یک ماه قبل از تاریخ سفرتان نسبت به رزرو تور کیش یا پرواز مدنظرتان اقدام کنید. این موضوع برای سفر به کیش در عید نوروز اهمیت بسیار زیادتری دارد. در ایامی همانند نوروز، دیگر موضوع قیمت چالش نیست. بلکه پیداکردن پرواز، اهمیت زیادی دارد.

7 راهکار برای رزرو پرواز ارزان در تور کیش 1402

2. پیگیر پرواز لحظه آخری کیش باشید

در سال‌های اخیر اغلب چارترکننده‌ها، روش‌های جدیدی را برای فروش بلیت پرواز با حداکثر نرخ انجام می‌دهند. یکی از نتیجه‌های روش جدیدشان کاهش تعداد پرواز لحظه آخری کیش است. در حال حاضر اگر اکثر صندلی‌های پرواز خالی هم بماند باز هم قیمت‌ها را کاهش نمی‌دهند. بلکه کلاً پرواز را کنسل کرده یا مسافران را با یک پرواز دیگر ترکیب می‌کنند. به این شکل هیچ پروازی خالی به مقصد نمی‌رود. البته در حال حاضر باتوجه‌به بیشتر بودن تعداد مسافر نسبت به تعداد پروازها در اکثر مواقع سال، این اتفاقات خیلی کم پیش می‌آید.

تور لحظه آخری کیش به‌ندرت برگزار می‌شود

در ایامی مانند تیرماه که تعداد سفرها به کیش باتوجه‌به گرمای شدید هوا، کاهش پیدا می‌کند می‌توان پرواز لحظه آخری را به‌ندرت پیدا کرد. همچنین برخی مواقع در روزهای زمستانی نیز این پروازها وجود دارند. برخی از ایرلاین‌ها هنوز برای افزایش فروش در مواقعی بسیار کم از این تکنیک استفاده می‌کنند. به‌هرحال در زمانی که مسافر کم باشد، این روش نیز سود خودش را دارد. به همین دلیل هرزمان که به دنبال رزرو تور کیش بودید، حتماً از کارشناس تور، پیگیر پرواز لحظه آخری باشید. فقط توجه داشته باشید که پرواز لحظه آخری ریسک خودش را دارد. برخی مواقع حتی تا تاریخ سفرتان نیز صبر می‌کنید؛ اما هیچ پرواز لحظه آخری در سیستم فعال نمی‌شود. در این مواقع اگر پروازهای دیگر نیز پر شده باشند برای سفر به مشکل می‌خورید.

3. رزرو پرواز کیش برای پنجشنبه و جمعه

هرزمان که تعداد مسافر کم باشد، قیمت پرواز کیش و به‌تبع تور این جزیره نیز کاهش پیدا می‌کند. روزهای پنجشنبه و جمعه نیز در طول هفته‌های عادی، کمترین تعداد مسافر را دارند. اغلب مسافران برای روزهای دوشنبه، سه‌شنبه یا چهارشنبه تور کیش را رزرو می‌کنند. این مسافران در روزهای جمعه یا شنبه نیز از سفر باز می‌گردند. به همین دلیل پرواز کیش برای رفت در روزهای پنجشنبه و جمعه و برگشت در روزهای یکشنبه و دوشنبه به دلیل کم طرفدار بودن نرخ کمتری دارند.

4. نرخ کمتر پرواز کیش در ساعات ابتدایی صبح

پروازهای ظهر به دلیل اینکه در نزدیکی ساعت 14:00 یا ساعت تحویل اتاق‌ها در کیش فرود می‌آیند، پرطرفدارتر و قطعاً گران‌تر هستند. در این زمان سریعاً اتاق را تحویل گرفته و علاف نمی‌شوید. اگر قصد سفر ارزان‌تری دارید بایستی به سراغ پروازهای صبح زود یعنی بین 6:00 تا 8:00 باشید. برای رسیدن به این پروازها بایستی صبح زود از خواب بیدار شوید. همچنین پس از رسیدن به کیش نیز به دلیل فرانرسیدن زمان تحویل اتاق، نمی‌توانید در هتل مگر با پرداخت نیم شارژ (هزینه اضافه اتاق به‌اندازه نصف روز) اقامت کنید. البته امکان تحویل چمدان‌ها به هتل وجود دارد. شما می‌توانید باقی روزها تا ساعت 14:00 از فرصت استفاده کرده و به گشت‌وگذار در کیش بپردازید. البته در تابستان به دلیل گرمای شدید هوا، این کار شما را اذیت می‌کند.

5. سفر به کیش با پرواز ایرلاین‌های ارزان‌قیمت

ایرلاین‌هایی مانند ماهان، قشم ایر و ایران ایرتور به دلیل نام آشنا و خدمات مناسب برای پرواز کیش قیمت بیشتری نسبت به ایرلاین‌هایی مانند سپهران، زاگرس، معراج و دیگر موارد دارند. شما می‌توانید در زمان رزرو تور کیش از کارشناس مربوطه درخواست کنید تا از ایرلاین‌هایی که پروازهایشان گران‌تر است برای شما بلیتی تهیه نکند.

6. بالابودن نرخ پروازهای همراه با هتل

معمولاً یکسری از پروازهای کیش فقط همراه با هتل ارائه می‌شود. در زمان‌هایی که اکثر پروازها تکمیل ظرفیت شدند، این پروازها هنوز جای خالی دارند. اما با حداکثر قیمت مصوب به شما فروخته می‌شوند. همچنین انتخاب شما برای رزرو هتل محدود به اتاق‌های گارانتی شده توسط ایرلاین پروازی می‌شود. سعی کنید برای به برخوردنکردن به این چالش‌ها، تور کیش را به‌موقع و قبل از تکمیل ظرفیت پروازهای معمولی رزرو کنید.

7 راهکار برای رزرو پرواز ارزان در تور کیش 1402

7. رزرو پرواز کیش از آژانس‌های گردشگری

آژانس‌های گردشگری همانند عمده‌فروشان می‌مانند. تورهایشان پرواز و هتل ارزان‌تری دارد. همچنین برخی از آن‌ها خدمات رایگان و بیشتری نیز نسبت به رزرو تکی هتل یا پرواز ارائه می‌دهند. قبل و بعد از سفر نیز پشتیبان شما برای ارائه مشاوره و حل مشکلاتتان هستند. به همین دلیل اگر تور کیش را از آژانس‌های گردشگری رزرو کنید با مبلغ ارزان‌تر و خدمات بیشتری به سفر می‌روید.

رزرو تور کیش از نهال گشت با هدیه 1,400,000 تومانی

آژانس گردشگری نهال گشت علاوه بر مشاوره رایگان قبل از سفر برای انتخاب پرواز و هتل مناسب، یک هدیه نیز به شما می‌دهد. تمامی کسانی که تور کیش نهال گشت را رزرو کنند حداقل 1,400,000 تومان اعتبار تفریحات کیش دریافت می‌کنند. می‌توانید با این هدیه سفر کم‌هزینه‌تری را به کیش تجربه کنید. کافیست برای استفاده از این هدیه و رزرو تور کیش با خدمات استقبال فرودگاهی رایگان، گشت جزیره رایگان، هتل با صبحانه، رزرو بلیت رفت‌وبرگشت و پشتیبانی 24 ساعته تلفنی حتی در 3 بامداد، با شماره 02633143000 تماس گرفته یا به آدرس nahalgasht.com مراجعه کنید.

نظرات بینندگان