arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۱۸۵۶۴
تاریخ انتشار: ۵۳ : ۱۸ - ۲۰ اسفند ۱۴۰۱

گل ۶ امتیازی سپاهان در دقیقه ۵+۹۰ / پرسپولیس قربانی اپیدمی وقت‌های تلف شده

پرسپولیس و سپاهان امروز (شنبه) در چارچوب هفته بیست و سوم لیگ برتر فوتبال از ساعت ۱۶:۴۵ در ورزشگاه آزادی به مصاف هم رفتند که این دیدار در دقیقه ۵+۹۰ با تک گل سپاهان به نفع شاگردان مورایس تمام شد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایسنا: سپاهان در حساس‌ترین بازی هفته توانست پرسپولیس ۱۰ نفره را در دقیقه ۵+۹۰ شکست دهد.

پرسپولیس و سپاهان امروز (شنبه) در چارچوب هفته بیست و سوم لیگ برتر فوتبال از ساعت ۱۶:۴۵ در ورزشگاه آزادی به مصاف هم رفتند که این دیدار در دقیقه ۵+۹۰ با تک گل سپاهان به نفع شاگردان مورایس تمام شد.

سپاهان با این پیروزی، اختلاف خود با پرسپولیس را به ۴ امتیاز افزایش داد و حالا با ۵۰ امتیاز صدرنشین است و با خیال راحت به تعطیلات عید می‌رود. پرسپولیس با ۴۵ امتیاز در رده‌ دوم قرار گرفت.

پرسپولیس صفر - سپاهان یک
گل‌ها: محمد کریمی در دقیقه ۵+۹۰

کارت زرد: لئاندرو پریرا (۲ بار) از پرسپولیس - رامین رضاییان، مسعود ریگی و محمد دانشگر از سپاهان

کارت قرمز: لئاندرو پریرا از پرسپولیس

ترکیب پرسپولیس: علیرضا بیرانوند، امید عالیشاه (عیسی آل‌کثیر، دقیقه ۴۶)، فرشاد فرجی، دانیال اسماعیلی‌فر، مرتضی پورعلی‌گنجی (علی نعمتی، دقیقه ۳۰)، مهدی ترابی (گئورگی گولسیانی، دقیقه ۸۲)، میلاد سرلک (وحدت هنانوف، دقیقه ۹۰)، کمال کامیابی‌نیا، وحید امیری، محمد عمری (سیامک نعمتی، دقیقه ۸۲) و پریرا.

ترکیب سپاهان: پیام نیازمند، میلاد زکی‌پور، نیلسون جونیور، محمد دانشگر، رامین رضاییان (اولیویرا فررا، دقیقه ۶۳)، مسعود ریگی، جلال علی‌محمدی، محمد کریمی، امید نورافکن، فرشاد احمدزاده (آریا یوسفی، دقیقه ۶۳) و شهریار مغانلو.

دقایق حساس بازی

دقیقه ۲: در حالی که همه منتظر ارسال ضربه ایستگاهی از سوی ترابی بودند، توپ را به صورت مستقیم به سمت دروازه‌ نیازمند زد که این ضربه به شکل خطرناکی از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۲۲: ارسال قطری دقیق محمد دانشگر در پشت مدافعان پرسپولیس به میلاد زکی‌پور رسید که این بازیکن با وجود کنترل بدی که داشت اما توانست پاس کات‌بک خوبی به مرکز محوطه جریمه بدهد تا هم‌تیمی‌هایش دروازه پرسپولیس را باز کنند. با این حال کمک داور این صحنه را آفساید اعلام کرد که در تصاویر تلویزیونی بسیار مشکوک به نظر می‌رسید.

دقیقه ۳۰: روی یک فعل و انفعال در داخل محوطه جریمه پرسپولیس، مرتضی پورعلی‌گنجی در برخورد با مهاجم سپاهان دچار مصدومیت شد و جای خودش را به علی نعمتی داد تا باتوجه به غیبت گولسیانی، پرسپولیس از این دقیقه بدون در اختیار داشتن مدافعان میانی اصلی‌اش به بازی ادامه دهد.

دقیقه ۴۵: فرار وحید امیری از جناح چپ، پرسپولیسی‌ها را در موقعیت خوب گل‌زنی قرار داد اما ارسال تند و تیز این بازیکن به داخل محوطه جریمه با هوشیاری پیام نیازمند راهی به دروازه سپاهان پیدا نکرد.

دقیقه ۴۷: پریرا با بی‌مبالاتی سر بازیکن سپاهان را با پا مورد برخورد قرار داد و همین دلیل کافی بود تا با دریافت کارت زرد دوم از زمین بازی اخراج و پرسپولیس ۱۰ نفره شود.

نیمه دوم

دقیقه ۵۵: ارسال دقیق رامین رضاییان از جناح راست روی سر شهریار مغانلو فرود آمد اما ضربه سر این بازیکن درست به جایی رفت که علیرضا بیرانوند قرار داشت تا این موقعیت خوب از دست برود.

دقیقه ۶۲: حرکت مهدی ترابی در جناح چپ با پاس در عرض این بازیکن برای وحید امیری همراه شد که شوت این بازیکن از پشت محوطه جریمه با واکنش نیازمند به شکل خطرناکی به کرنر رفت.

در ادامه بازی با فشار مختلف دو تیم روی دروازه‌های یکدیگر همراه بود اما دفاع خوب دو تیم باعث شد که نه پرسپولیس و نه سپاهان نتواند موقعیت خطرناکی روی دروازه حریفشان ایجاد کنند.

دقیقه ۹۰: شوت اولیویرا از پشت محوطه جریمه درست به جایی رفت که بیرانوند قرار داشت تا دروازه‌بان ملی‌پوش پرسپولیس توپ را در آغوش بگیرد.

گل برای سپاهان: در دقیقه ۵+۹۰ بالاخره استقامت پرسپولیس شکست و سپاهان روی شوت محمد کریمی گل برتری سپاهان را به ثمر رساند.

نظرات بینندگان