arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۱۸۶۰۲
تاریخ انتشار: ۴۶ : ۲۳ - ۲۰ اسفند ۱۴۰۱

سرمایه‌گذاری ۱۸۰ میلیون دلاری مدیرعامل OpenAI در استارتاپی که می‌خواهد مرگ را به تأخیر بیندازد

استارتاپ «Retro Biosciences» در سال گذشته میلادی از جذب سرمایه ۱۸۰ میلیون دلاری خبر داد؛ سرمایه‌ای که صرف انجام تحقیقات برای افزایش ۱۰ سال عمر انسان‌ها به‌طور میانگین می‌شود. حالا مشخص شده که این سرمایه‌گذاری توسط «سم آلتمن»، مدیرعامل OpenAI، شرکت خالق ChatGPT انجام شده است. سم آلتمن تقریباً تمام زمان خود را در OpenAI می‌گذارند؛ شرکتی که روی هوش مصنوعی کار می‌کند و جدیدترین چت‌بات آن، یعنی ChatGPT مورد استقبال چشمگیری قرار گرفته است. بااین‌حال آلتمن به پروژه‌های دیگری هم علاقه دارد. مدیرعامل OpenAI روی پروژه‌های دستیابی به انرژی نامحدود و افزایش سن انسان‌ها هم سرمایه‌گذاری کرده است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

استارتاپ «Retro Biosciences» در سال گذشته میلادی از جذب سرمایه 180 میلیون دلاری خبر داد؛ سرمایه‌ای که صرف انجام تحقیقات برای افزایش 10 سال عمر انسان‌ها به‌طور میانگین می‌شود. حالا مشخص شده که این سرمایه‌گذاری توسط «سم آلتمن»، مدیرعامل OpenAI، شرکت خالق ChatGPT انجام شده است.

به گزارش وب‌سایت Technology Review، سم آلتمن تقریباً تمام زمان خود را در OpenAI می‌گذارند؛ شرکتی که روی هوش مصنوعی کار می‌کند و جدیدترین چت‌بات آن، یعنی ChatGPT مورد استقبال چشمگیری قرار گرفته است. بااین‌حال آلتمن به پروژه‌های دیگری هم علاقه دارد. مدیرعامل OpenAI روی پروژه‌های دستیابی به انرژی نامحدود و افزایش سن انسان‌ها هم سرمایه‌گذاری کرده است.

آلتمن می‌گوید او حالا تمام دارایی‌های نقدی خود را روی این شرکت و Helion Energy سرمایه‌گذاری کرده است. Retro Biosciences در ماه آوریل 2022 آغاز به کار کرد و می‌تواند روش‌هایی را به‌وجود بیاورد تا از بروز بیماری‌های مرتبط با افزایش سن جلوگیری کند.

مدیرعامل OpenAI می‌خواهد طول عمر خود را افزایش دهد

این شرکت در وب‌سایت خود اعلام کرده است که می‌تواند طول عمر انسان را حدود 10 سال افزایش دهد. مدیرعامل OpenAI امیدوار است که یک روز خودش هم بتواند از این درمان استفاده کند. آلتمن مدعی است که درحال‌حاضر از داروی ضددیابت متفورمین استفاده می‌کند و سعی دارد با رژیم غذایی سالم و خواب کافی عمر خود را طولانی‌تر کند.

این کارآفرین برجسته ظاهراً سال‌هاست که به روش‌های مقابله با پیری علاقه دارد و از حدود هشت سال پیش به تحقیقات درباره استفاده از «خون جوان» علاقه نشان داده بود. «جو بتس-لکروا»، دانشمند ارشد Retro Biosciences، می‌گوید پیش از آغاز به کار این شرکت، او و سم آلتمن درباره یک پروژه افزایش طول عمر دیگر هم بحث کرده بودند. آن پروژه بر پایه تحقیقی از دانشگاه کالیفرنیا برکلی بود که نشان داد حذف پلاسمای خون از موش‌های پیر می‌تواند اثر جوان‌کنندگی داشته باشد.

اما درنهایت آن‌ها تصمیم گرفتند که Retro Biosciences به‌وجود بیاید و آلتمن یکی از سرمایه‌گذاران اصلی آن باشد. البته این سرمایه‌گذاری تاکنون مسکوت مانده بود تا این شرکت بتواند روی پای خودش رشد کند و تحت تأثیر نام آلتمن نباشد.

منبع: دیجیاتو

نظرات بینندگان