arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۱۸۷۰
تاریخ انتشار: ۲۸ : ۲۰ - ۱۲ مرداد ۱۳۹۱

اقدام خصمانه گوگل، فیس بوك و اپل علیه شبكه تلویزیونی حزب الله لبنان

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
در حالی كه مدیریت 'فیس بوك' بارها صفحه های شبكه تلویزیونی المنار وابسته به حزب الله لبنان را در سایت خود حدف كرده، این گونه فشارها در محیط اینترنت روز به روز افزایش یافته و در آخرین اقدام در این راستا، مدیریت گوگل و اپل نرم افزار خاص المنار را از شبكه های خود حذف كردند.

به گزارش ایرنا از بیروت، شبكه خبری المنار وارد جنگی نرم با وسایل ارتباطی جدید در فضای اینترنت شده چرا كه تلاشهای بسیاری صورت می پذیرد تا این شبكه تحت فشار و بایكوت قرار گیرد.

پایگاه خبری المنار اخیرا از طریق شبكه 'گوگل پلاس' اقدام به ارسال خبر كرده بود تا علاقه مندان از این طریق نیز در جریان آخرین اخبار قرار گیرند كه این امر نیز با مذاق مدیریت گوگل سازگار نبود و این سرویس برای المنار حذف شد.

همچنین برنامه المنار بر روی گوشی های اپل نیز تنها دو روز قابل استفاده بود اما پس از 48 ساعت، فعالیتش از سوی پشتیبانان این شركت متوقف شد.

این اقدامات در پی ارسال پیامی از سوی یك گروه آمریكایی موسوم به 'انجمن مبارزه با اتهام' به مدیریت شركت اپل انجام پذیرفته است.

این انجمن، یك سازمان یهودی بوده كه مقرش در آمریكاست و تمام گزارشها و اخباری را كه از رسانه ها، بویژه رسانه های عربی و اسلامی در رابطه با رژیم صهیونیستی پخش می شود، رصد كرده و پس از تهیه گزارشهایی در این خصوص، آنها را برای مقامات و نمایندگان كنگره آمریكا ارسال می دارد.

'آبراهام فوكسمن' مدیر این انجمن در این پیام گفته كه المنار بازوی رسانه ای حزب الله و پایگاهی بر ضد اسراییل و آمریكا بوده كه پیام هایش دایما در راستای افزایش خشونت است.

یكی از مسئولین شبكه المنار روز پنجشنبه در گفت و گو با روزنامه 'الاخبار' اظهار داشت كه این اتفاق امری غیر قابل پیش بینی نبود و ما انتظار آن را داشتیم، چرا كه این مساله در راستای سیاست فشار و جنگ علیه ماست كه از زمان ویرانسازی ساختمان این شبكه در جنگ 33 روزه سال 2006 آغاز شده است.

وی ادامه می دهد: مدعی های دموكراسی و آزادی در غرب تحمل یك شبكه و پایگاه خبری در حد و اندازه المنار را ندارند، البته این بدان معنا نیست كه ما در برابر این فشارهای آنها تسلیم خواهیم شد.

این مسئول المنار با اشاره به اینكه از دسامبر سال 2004، این شبكه در لیست سازمان های تروریستی آمریكا قرار گرفته و پخش آن در این كشور ممنوع است، افزود: پس آز آن فرانسه و دانمارك نیز این سیاست را پی گرفتند و محدودیتهایی بر پخش المنار از ماهواره های اروپایی مقرر شد و طبیعی است كه پایگاه اینترنتی ما نیز از این امور بی بهره نماند كه البته دایما طرحهای آنها به شكست انجامیده است.
نظرات بینندگان