arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۱۸۷۸۱
تاریخ انتشار: ۵۰ : ۰۸ - ۲۲ اسفند ۱۴۰۱

ساعی: دوستان خط قرمزها را رد کردند؛ دیگر تحمل نمی‌کنم

هادی ساعی رئیس فدراسیون تکواندو با اشاره به اتفاقات اخیر گفت که دیگر مانند یک سال گذشته تحمل نخواهد کرد؛ چرا که دوستان خط قرمزها را رد کرده‌اند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

تسنیم: رئیس فدراسیون تکواندو با اشاره به اتفاقات اخیر گفت که دیگر مانند یک سال گذشته تحمل نخواهد کرد؛ چرا که دوستان خط قرمزها را رد کرده‌اند.

هادی ساعی در خصوص برگزاری رقابت‌های انتخابی تیم ملی تکواندو اظهار داشت: خدا را شکر بچه‌ها خیلی خوب هستند و آنقدر به هم نزدیک بودند که پیش‌بینی نتایج سخت بود. برای انتخاب ترکیب مسابقات جهانی سه مرحله انتخابی در نظر گرفته شده که یک مرحله آن برگزار شد.

وی در پاسخ به این سؤال که با توجه به مشکلات مالی امکان عدم اعزام تیم به مسابقات گرنداسلم وجود خواهد داشت، گفت: اگر کمک‌مان نکنند، امکان این اتفاق وجود دارد. با این شرایط اقتصادی و هزینه‌ها که چند برابر شده است، اردوها را به سختی برگزار می‌کنیم و هزینه‌های سفر با این افزایش قیمت دلار خیلی سنگین است. باید فکر اساسی به حال ورزش شود. با دلار 50 هزار تومانی دیگر امکان اعزام خیلی سخت خواهد شد.

رئیس فدراسیون تکواندو در خصوص مطرح کردن تحرکات داخلی برای تداوم محرومیتش عنوان کرد: همه از موضعی که دوستان با ما دارند باخبر هستند، اما این کارها جز اینکه به ورزش کشور لطمه بزند نتیجه دیگری ندارد. این مشکلات گریبان ورزش کشور را می‌گیرد. نمی‌دانم این تسویه حساب‌های شخصی تا چه زمانی ادامه پیدا خواهد کرد. امیدوارم پولادگر در جایگاهی که قرار دارد، بزرگتر فکر و به منافع ملی کشور نگاه کند.

ساعی در پاسخ به این پرسش که این اتفاقات همچنان در تداوم رقابت انتخاباتی سال گذشته است، گفت: ظاهراً هنوز داستان انتخابات برای پولادگر تمام نشده و مسائل را ادامه می‌دهد. درست است که کوچکتر هستم و تا به امروز صبر و تحمل کردم، اما تحمل هر آدمی تا یک جایی است.

وی در خصوص اینکه دود اختلاف وزارت ورزش و تکواندو به چشم ورزش می‌رود، گفت: اختلاف ما با وزارت ورزش نیست و اختلاف ما با چند نفری است که از تکواندو به وزارتخانه رفته‌اند. هیچ مشکلی با افراد دیگر در وزارت ورزش نداریم. دوستان در مسائل داخلی فدراسیون و استان‌ها دخالت می‌کنند و این واقعاً زشت است.

پرافتخارترین المپین ورزش کشور در مورد اینکه وزیر ورزش و جوانان در جریان این مسائل است، گفت: صحبت‌هایی با وزیر ورزش داشتیم، اما به این موضوعات ورود نکردم و فقط در خصوص مشکلات حرف زدیم. سجادی خیلی لطف کرد و دو ساعت و نیم برای ما وقت گذاشت. وزیر ورزش دستور داد یکسری مشکلات برطرف شود؛ البته این دستورات هنوز اجرایی نشده و امیدوارم هر چه زودتر اتفاق بیفتد. سجادی با دستخط خودش نوشت که علاقه دارد در مجمع ما شرکت کند، اما با حادثه‌ای که برای ایشان افتاد، مجمع را به تعویق انداختیم.

ساعی تصریح کرد: دوستانی که آنجا هستند بعد از این اتفاق اعلام کردند مشکلاتی وجود داشته که ما گفتیم مجمع را برگزار نکنند. این دوستان از روز اول دوست نداشتند مجمع برگزار شود. با توجه به اینکه مجمع فوق‌العاده بود، این موضوع زیاد مهم نیست. مواردی گفته بودند که به راحتی قابل حل بود و این موضوع را می‌دانستند، اما آنقدر کوچک فکر می‌کنند که جواب می‌دهند مجمع را به خاطر اشکالات برگزار نکردیم.

وی خاطرنشان کرد: دوستان اگر انرژی و وقتی را که روی تکواندو می‌گذارند، روی کارهای دیگر بگذارند خیلی بهتر می‌توانند مدیریت کنند تا فدراسیون‌ها تا این حد مشکل نداشته باشند. این دوستان در حال لطمه زدن به فدراسیون‌هایی هستند که که در رأس آنها قهرمانان و مدال‌آوران حضور دارند. قهرمانان و کسانی که سال‌ها در همه بخش‌های مختلف ورزش بودند نمی‌توانند از ما ایراد بگیرند و وارد موضوعات شخصی و بداخلاقی می‌شوند که به کل ورزش لطمه می‌زند.

رئیس فدراسیون تکواندو در پاسخ به این پرسش که این اختلافات با برگزاری جلسات دوستانه قابل حل نیست، گفت: چندین بار جلسات دوستانه برگزار شد و خیلی از دوستان نیز واسطه شدند، اما عزیزان کار خودشان را می‌کنند. یک سال است که صبر کردم و دیگر از این بعد به خاطر اینکه نماینده یک میلیون نفر تکواندوکار هستم، کوتاه نخواهم آمد. وظیفه‌ام است از حق خانواده تکواندو دفاع کنم و لازم باشد جلوی این افراد می‌ایستم تا حق خانواده تکواندو فدای منافع شخصی افرادی نشود که در این رشته کارشکنی می‌کنند.

ساعی عنوان کرد: با ارائه مستندات و مدارکی که داشتیم از فدراسیون جهانی شکایت کردیم و در نهایت حق را به ما دادند. در جواب شکایت ما، فدراسیون جهانی پاسخ داد که خواهان، هادی ساعی به نمایندگی از فدراسیون تکواندو ایران و خوانده فدراسیون جهانی. این یعنی آنها خودشان را در این موضوع محکوم و رأی را به نفع ما صادر کردند. برای اولین بار در ورزش کشور در یک پرونده بین‌المللی برنده شدیم و کاری کردیم که اساسنامه فدراسیون جهانی تغییر کرد.

وی تأکید کرد: عزیزان هیچ وقت به خدمتی که به تکواندو دنیا کردیم، اشاره نمی‌کنند و نمی‌گویند بالاخره ایران در یک پرونده بین‌المللی برنده شد. از انجام این کار مطمئن بودیم و از حق تکواندو دفاع کردیم. اعتبار خود را می‌گذارم و در فدراسیون جهانی از حق تیمم دفاع می‌کنم، اما عزیزان اینجا دنبال چیزهای دیگر هستند و از فدراسیون جهانی و کمیته بین‌المللی المپیک استعلام می‌گیرند و به دنبال اختلال در مجمع فدراسیون و گرفتن جلوی هادی ساعی در شورای برون مرزی هستند.

رئیس فدراسیون تکواندو گفت: در شورای برون مرزی پولادگر این جمله را به زبان آورده که چرا ساعی در حالی که محروم است، در لیست اعزام قرار دارد؟ آنقدر سفر رفتم که از سفر بیزار هستم. در مسابقات جهانی مکزیک شب مسابقات رسیدم و 5،6 روز تمام وقت در سالن بودم. روز آخر نیز با چمدان به سالن مسابقه رفتم و پس از مسابقه آخرین نماینده کشورمان نیز راهی فرودگاه شدم.

ساعی با بیان اینکه اقدامات غیراخلاقی علیه او در فضای مجازی صورت گرفته گفت: این تحرکات از یک جای دیگر هدایت می‌شود. همه تکواندو ایران می‌دانند که آن صفحه برای چه کسی است و چه کسانی آن صفحه را می‌چرخاند. عزیزان یادشان رفته که در ابتدا که پیج را زدند به همه ما که در آن زمان عضو تیم ملی بودیم، پیغام دادند تا این صفحه که برای فدراسیون است، را حمایت کنیم.

وی یادآور شد: این پیج تا روزی که دوستان قبلی بودند فقط از مدیریت گذشته تعریف می‌کرد، اما از فردای تغییرات رویه‌شان تغییر کرد. اگر مطالب این صفحه را ببینید دقیقاً متوجه می‌شوید از چه زمانی رئیس فدراسیون تغییر کرده است. این افراد در جایگاه‌هایی قرار گرفتند که حد و اندازه‌شان نیست. اینها دنبال مسائل خصوصی و خانوادگی افراد هستند و خط قرمزها را رد کردند. دوستان از خط قرمزها گذشتند و از این موضوع کوتاه نمی‌آیم.

نظرات بینندگان