arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۱۸۸۸۱
تاریخ انتشار: ۳۲ : ۱۸ - ۲۲ اسفند ۱۴۰۱

برگزاری نشست چهارجانبه ایران، روسیه، سوریه و ترکیه در مسکو

معاونان وزیران امور خارجه ایران، روسیه، سوریه و ترکیه روز‌های ۱۵ و ۱۶ مارس (۲۴ و ۲۵ اسفند) در مسکو دیدار خواهند کرد. این نشست چهارجانبه بخشی از روند عادی‌سازی روابط ترکیه و سوریه با میانجی‌گری ایران و روسیه است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایسنا: معاونان وزیران امور خارجه ایران، روسیه، سوریه و ترکیه روزهای ۱۵ و ۱۶ مارس (۲۴ و ۲۵ اسفند) در مسکو دیدار خواهند کرد.

این نشست چهارجانبه بخشی از روند عادی‌سازی روابط ترکیه و سوریه با میانجی‌گری ایران و روسیه است.

بر اساس این گزارش، ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، صبح امروز در نشست خبری خود، تایید کرد که ایران در این نشست حضور پیدا می کند.

سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران همچنین در پاسخ به سوالی در ارتباط با روابط سوریه با ترکیه و نقش ایران در این موضوع گفت: روابط سوریه با همسایگانش مورد توجه ایران است و بهبود این روابط از اولویت‌های تهران است، ما همواره معتقد هستیم که افزایش همکاری‌ها بین سوریه و کشورهای منطقه از جمله ترکیه به تحقق صلح در منطقه کمک می‌کند.

وی در ادامه با اشاره به تلاش‌های ایران برای بهبود روابط ترکیه و سوریه گفت: در همین چارچوب اولین نشست مقامات امنیتی ترکیه و سوریه در ایران برگزار شد و ایران به تلاش‌های خود برای بهبود روابط سوریه با کشورهای منطقه از جمله ترکیه ادامه می‌دهد.

نظرات بینندگان