arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۱۸۹۵۲
تاریخ انتشار: ۳۵ : ۱۰ - ۲۳ اسفند ۱۴۰۱

وزیر ارشاد: باید خطاب به بدخواهان ملت ایران گفت «از عصبانیت بمیرید»

محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: حوزه ورزش، حوزه‌ای عمومی و قابل اشاره و لمس است. در بعضی از بخش‌ها زمان می‌برد که نگاه متعالی را اثبات کنید، اما در حوزه ورزش، مسائل آن کاملا برای عموم مردم قابل درک است و این حوزه‌ای است که افتخارات ورزشکاران، بدخواهان مردم ایران را عصبانی کرده است و باید خطاب به بدخواهان ملت ایران گفت، از این عصبانیت بمیرید، زیرا چشم دیدن درخشش ورزشکاران ایرانی را ندارید.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور در مراسم اختتامیه مسابقات بین‌المللی نوروز گفت: ما در بازی‌های آسیایی و المپیک در بخش بانوان مدال‌آور بودیم و روی موفقیت‌های بانوان حساب می‌کنیم.

به گزارش روابط عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی اسماعیلی شامگاه دوشنبه ۲۲ اسفند در آیین اختتامیه نخستین دوره بازی‌های بین المللی نوروز ویژه بانوان که در تالار وحدت برگزار شد، اظهار کرد: میزبانی از رویداد بین المللی نوروز به همت وزارت ورزش و جوانان به خوبی هر چه تمام‌تر انجام شد و حضور بیش از ۲۰ کشور در این دوره از رقابت‌ها مایه افتخار است.

وی ابراز امیدواری کرد در سال‌های آینده با فرصت و برنامه ریزی بیشتر شاهد گسترش و ثبت این رویداد ویژه بانوان در تقویم فعالیت‌های ورزشی بین المللی باشیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: ما در کنار این رویداد ورزشی فعالیت اجتماعی بانوان را هم به نمایش گذاشتیم.

اسماعیلی اضافه کرد: بانوان ما در عین شایستگی در کنار نقش مادری و همسری در فعالیت‌های اجتماعی هم حضوری پر رنگ دارند و در سال‌های پس از انقلاب دیدیم چه کردند و در فعالیت‌های انقلاب، دوران جنگ و مسایل بعد از آن نقش خود را نشان دادند. درحالی که شاهد تفکرات افراطی مانند داعش بودیم و غربی‌ها می‌خواستند این را به نام اسلام به جهان معرفی کنند.

وی ادامه داد: این گردهمایی و حضور ۲۰ کشور در ایران اسلامی نشان داد واقعیت چیست، امروز ورزشکاران ما با حفظ همه ارزش‌های دینی در مسابقات حضور دارند و در رشته‌ها و حوز‌های گوناگون شاهد افتخارآفرینی بانوان هستیم.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به در پیش بودن بازی‌های آسیایی هانگژو و رقابت‌های المپیک گفت: ما در بازی‌های آسیایی و المپیک در بخش بانوان مدال‌آور بودیم و روی موفقیت بانوان حساب می‌کنیم و این افتخارات موجب عصبانیت دشمنان ایران و انقلاب است.

‏اسماعیلی گفت: برگزاری این مسابقات در جمهوری اسلامی آنهم در شرایطی که دشمن تلاش می‌کند با تروریسم رسانه‌ای جامعه‌ای متحجر از جامعه پیشرفته ایران اسلامی نشان دهد، جای بسی افتخار است.

وی با اشاره به این موضوع که جمهوری اسلامی نگاه متعالی به حوزه خاص ورزش بانوان دارد، افزود: امروز ورزشکاران زن ایرانی با حفظ همه ارزش‌های دینی و اخلاقی در صحنه‌های ورزشی حضور دارند و در رشته‌های مختلف افتخارآفرینی می‌کنند، بطوری که وقتی به بازی‌های آسیایی و جهانی نگاه می‌کنیم به مدال‌هایی که بانوان کسب می‌کنند، امیدوار هستیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: حوزه ورزش، حوزه‌ای عمومی و قابل اشاره و لمس است. در بعضی از بخش‌ها زمان می‌برد که نگاه متعالی را اثبات کنید، اما در حوزه ورزش، مسائل آن کاملا برای عموم مردم قابل درک است و این حوزه‌ای است که افتخارات ورزشکاران، بدخواهان مردم ایران را عصبانی کرده است و باید خطاب به بدخواهان ملت ایران گفت، از این عصبانیت بمیرید، زیرا چشم دیدن درخشش ورزشکاران ایرانی را ندارید.

اهدای جوایز گوهرشاد به برگزیدگان
همچنین در این مراسم، جایزه ویژه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حوزه عفاف و حجاب با عنوان جایزه گوهرشاد به برگزیدگان داخلی و خارجی این مسابقات اهدا شد.

گفتنی است مراسم اختتامیه نخستین دوره بازی‌های بین‌المللی نوروز از ساعت ۱۹ دوشنبه شب با حضور انسیه خزعلی معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد و خانم علم‌الهدی همسر رئیس جمهور در تالار وحدت برگزار شد.

در این مراسم میهمانانی از جمله زهره جعفری سرپرست دفتر امور زنان و خانواده استانداری تهران، غفور کارگری رئیس پاراالمپیک، مهدی میرجلیلی رئیس سازمان بسیح ورزشکاران، سید محمد پولادگر معاون وزیر ورزش و آرش فرهادیان مدیر کل دفتر مشترک فدراسیون‌های ورزش، تیم‌های شرکت کننده و بانوان حاضر در این رویداد از دیگر نفرات حاضر در مراسم اختتامیه نخستین دوره مسابقات بین‌المللی نوروز بودند.

در این دوره از بازی‌ها نمایندگان کشور‌های افغانستان، ازبکستان، پاکستان، روسیه، مصر، نپال، اندونزی، عراق، تایلند، ارمنستان، گرجستان، فلسطین، بلاروس، کویت، قرقیزستان، تونس، سوریه، ترکیه و ایران حضور داشتند.

نظرات بینندگان