arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۱۹۱۲۵
تاریخ انتشار: ۴۱ : ۱۲ - ۲۴ اسفند ۱۴۰۱

زارع‌پور: خط من بدون فیلتر نیست/ برخی پلتفرم‌های داخلی از نمونه خارجی بهترند

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: وضعیت پلتفرم‌های داخلی باید بسیار بهتر شود اما همین الان هم دست‌کمی از پلتفرم‌های خارجی ندارند و با قطعیت می‌گویم برخی از آن‌ها حتی قابلیت‌های بیشتری از پیام‌رسان‌های خارجی دارند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایسنا: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: وضعیت پلتفرم‌های داخلی باید بسیار بهتر شود اما همین الان هم دست‌کمی از پلتفرم‌های خارجی ندارند و با قطعیت می‌گویم برخی از آن‌ها حتی قابلیت‌های بیشتری از پیام‌رسان‌های خارجی دارند.

عیسی زارع‌پور در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت در جمع خبرنگاران درباره علت کندی سرعت اینترنت اظهار کرد: طبیعی است که وضع موجود باید ارتقاء یابد، اما زمان می‌برد. هرچند اگر به آمار مراجع بین‌المللی در یک سال اخیر نگاه کنیم نشان از افزایش سرعت اینترنت دارد. آنچه که مردم به آن شاکی هستند به دلیل محدودیت‌های وضع‌شده برای برخی از فیلترشکن‌هایی است که استفاده می‌کردند که طبیعتاً سرعت را به مراتب کاهش می‌دهد.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا اینترنت موبایلش بدون فیلتر است یا نه، گفت: خیر. خط من هم مثل مردم است. وضعیت پلتفرم‌های داخلی باید بسیار بهتر شود، اما همین الان هم دست‌کمی از پلتفرم‌های خارجی ندارند. من با قطعیت می‌گویم برخی پلتفرم‌های داخلی حتی قابلیت‌های بیشتری از پیام‌رسان‌های خارجی دارند.

زارع‌پور تصریح کرد: در نسخه جدید واتساپ ویرایش پیام اضافه شد، اما در برخی پیام‌رسان‌های داخلی این امکان وجود دارد، استتوس (وضعیت) وجود دارد، تماس تصویری باکیفیت وجود دارد. پس خودمان، خودمان را تحقیر نکنیم. ممکن است اختلالی پیش آید، دوهفته پیش واتساپ هم اختلال داشت، اما روند کلی رو به رشد است.

وزیر ارتباطات تاکید کرد: اینکه پیام‌رسان‌های داخلی در روز چند ده میلیون نفر را در روز میزبانی کنند اتفاق بزرگی است. تجربه چنین میزبانی از میلیون‌ها کاربر را نداشتیم و همین مدت اخیر به وجود آمده و باید تلاش کنیم که این مسیر بهبود یابد.

زارع‌پور ادامه داد: در پیام‌رسان‌های داخلی مشکل خاصی نداریم و اگر یک روز یا ساعتی اختلالی پیش آید طبیعی است، اما روند کلی این است که پشت این پلتفرم‌ها جوانان خودمان هستند تا بهترین‌ها را ارائه کنند.

نظرات بینندگان