arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۱۹۳۵۳
تاریخ انتشار: ۰۷ : ۱۳ - ۲۶ اسفند ۱۴۰۱

ثبت ۱۵۳۶ تصادف و ۷۶ فوتی در دو روز اول سفرها / مازندران صدرنشین ورود مسافران نوروزی

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور از ثبت ۱۵۳۶ تصادف در دو روز ابتدایی آغاز سفرهای نوروزی خبر داد و گفت: در این دو روز ۷۶ هموطن جان خود را در تصادف از دست داده‌اند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

تسنیم: رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور از ثبت ۱۵۳۶ تصادف در دو روز ابتدایی آغاز سفرهای نوروزی خبر داد و گفت: در این دو روز ۷۶ هموطن جان خود را در تصادف از دست داده‌اند.

سرهنگ احمد شیرانی؛ رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور با اشاره به تغییرات سفرهای بین استانی دو روز اول طرح نوروزی از تاریخ 24 تا 26 اسفند اظهار کرد: شاهد افزایش 17 درصدی سفرها نسبت مدت مشابه سال گذشته بوده‌ایم.

وی با بیان اینکه سفرهای نوروزی امسال به سفرهای نوروزی 1400 حدود 42 درصد افزایش داشته است، گفت: بیشترین خروج خودرو از استان‌های تهران و البرز با 105 هزار وسیله نقلیه و بیشترین مقصد خودروهای استان تهران البرز به سمت استان‌های قم، قزوین، مازندران، مرکزی و اصفهان بوده است.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور بیان کرد: بیشترین ورود خودرو به استان مازندران با 26 هزار و 700 وسیله نقلیه، بیشترین ورود خودرو به مازندران از استان‌های تهران و البرز، گلستان، فارس، خراسان رضوی، گیلان بوده است.

به گفته شیرانی استان‌های مرکزی گیلان و همدان هم دارای بیشترین ورود خودرو بوده‌اند.

وی با اشاره به آمار تصادفات دو روز اول طرح نوروزی از روز 24 تا 26 اسفند گفت: 69 فقره تصادف فوتی با 76 نفر جان باخته و هزار و 467 فقره تصادف جرحی با هزار و 880 نفر مجروح ثبت شده است.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور با بیان اینکه آمار تصادفات بسیار نگران‌کننده است، گفت: بیشترین وقوع تصادفات فوتی در جاده‌های استان‌های خراسان رضوی، تهران، فارس، کرمان و اصفهان رخ داده است.

وی تصریح کرد: کمترین وقوع تصادفات هم در جاده‌های استان‌های چهارمحال بختیاری، ایلام، کهگیلویه و بویراحمد و هرمزگان بوده است.

شیرانی خاطرنشان کرد: بیشترین علت وقوع حوادث عدم توجه به جلو، انحراف و تجاوز به چپ ناشی از عجله و شتاب در رانندگی برای سبقت غیرمجاز که منجر به شدیدترین و پرتلفات‌ترین حوادث شده است‌.

وی اضافه کرد: بیشترین ساعات وقوع حوادث ساعت 12 تا 16 بوده است.

نظرات بینندگان