arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۱۹۶۳۹
تاریخ انتشار: ۱۶ : ۱۸ - ۲۸ اسفند ۱۴۰۱

بشار اسد به امارات رفت؛ بن زاید: مذاکرات سازنده‌ای داشتیم

رئیس جمهوری سوریه امروز (یکشنبه) در سفری رسمی و غیر منتظره وارد ابوظبی شد و با رئیس امارات دیدار کرد. بن زاید پس از دیدار با اسد در توییتی ضمن استقبال از سفر رئیس جمهوری سوریه به امارات نوشت: مذاکرات مثبت و سازنده‌ای در راستای حمایت از روابط برادرانه و توسعه آن به نفع دو کشور و ملت برادر و همچین تحکیم همکاری و هماهنگی در مسائلی که به ثبات و توسعه در سوریه و منطقه کمک می‌کند، انجام دادیم.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایسنا: رئیس جمهوری سوریه امروز (یکشنبه) در سفری رسمی و غیر منتظره وارد ابوظبی شد و با رئیس امارات دیدار کرد.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه امروز یکشنبه به همراه همسرش اسما الاسد وارد ابوظبی شد.

طبق بیانیه ریاست جمهوری سوریه، بشار اسد هنگام ورود به فرودگاه ابوظبی مورد استقبال محمد بن زاید آل نهیان، رئیس امارات قرار گرفت و با او دیدار کرد و سپس دو طرف برای آغاز مذاکرات به کاخ "قصر الوطن" در ابوظبی رفتند.

در این بیانیه آمده است که تعدادی جنگنده به نشانه استقبال، هواپیمای بشار اسد را هنگام ورود به حریم هوایی امارات اسکورت کردند. هنگام ورود اسد مراسم استقبال رسمی از وی برگزار و ۲۱ توپ شلیک شد.

 

در این سفر، برخی مسئولان از جمله وزیر اقتصاد و تجارت، معاون وزیر خارجه، کاردار سفارت سوریه در ابوظبی و وزیر اطلاع‌رسانی سوریه اسد را همراهی می‌کنند.

در همین راستا، بن زاید پس از دیدار با اسد در توییتی ضمن استقبال از سفر رئیس جمهوری سوریه به امارات نوشت: مذاکرات مثبت و سازنده‌ای در راستای حمایت از روابط برادرانه و توسعه آن به نفع دو کشور و ملت برادر و همچین تحکیم همکاری و هماهنگی در مسائلی که به ثبات و توسعه در سوریه و منطقه کمک می‌کند، انجام دادیم.

نظرات بینندگان