arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۱۹۷۵۳
تاریخ انتشار: ۳۰ : ۱۷ - ۲۹ اسفند ۱۴۰۱

ایروان: باکو تمام بندهای توافق آتش‌بس را نقض می‌کند

وزیر خارجه ارمنستان در دیدار با دیدار با همتای روس خود گفت باکو تقریباً همه مفاد بیانیه سه‌جانبه نهم نوامبر ۲۰۲۲ را نقض می‌کند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

فارس: وزیر خارجه ارمنستان در دیدار با دیدار با همتای روس خود گفت باکو تقریباً همه مفاد بیانیه سه‌جانبه نهم نوامبر ۲۰۲۲ را نقض می‌کند.

آرارات میرزویان وزیر خارجه ارمنستان دوشنبه (۲۰ مارس) در دیدار با سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه در مسکو گفت باکو تقریباً همه مفاد بیانیه سه‌جانبه نهم نوامبر ۲۰۲۲ که به امضای سران روسیه، ارمنستان و جمهوری آذربایجان درباره توقف درگیری‌ها در منطقه قره‌باغ کوهستانی رسید را نقض می‌کند.

به گزارش خبرگزاری تاس، وی در دیدار با لاوروف گفت: متاسفانه در عمل حتی یک نکته در بیانیه سه‌جانبه نهم نوامبر وجود ندارد که (جمهوری) آذرابیجان نقض نکرده باشد. نقض سیستماتیک آتش‌بس ، اشغال اراضی جمهوری ارمنستان، مسدود کردن غیرقانونی کریدور لاچین، نگه داشتن اسرای جنگی ارمنستانی در بازداشت و مانع‌تراشی در بازگشایی مسیرهای منطقه‌ای.

میزوریان در ادامه تاکید کرد ایروان انتظار دارد متحدان و شرکایش اقدامات فعالی را برای اطمینان از اجرای تعهدات جمهوری آذربایجان و توقف استفاده از زور انجام دهند.

نظرات بینندگان